ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
Fotbal Extra

Valenta: Gólovou inspiraci hledám u Pavla Nedvěda

Velikost textu:

Slovácko – Záložník Slovácka Jiří Valenta jako by měl patent na krásné branky. Za poslední dva roky se trefil v první lize pouze pětkrát, ale vždy to stálo za to. "Když je na tréninku chvilku pauza a já mám míč, tak si vždycky zkouším kopat na branku, abych piloval směr, kam bych chtěl kopat. A těch pár kopů mi pak třeba může udělat to, že se mi něco povede i v zápase," říká Valenta.

přehrát video
Studio fotbal - Extra

Sedmadvacetiletý fotbalista působí na Slovácku čtvrtým rokem a povedené střely zdálky byly vždy jeho doménou. Byť v letošním ročníku se prosadil zatím pouze jednou, střelou z voleje v Jihlavě. "Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale bohužel se nám nedařilo dát gól. Ani ten gólový centr nevyšel tak, jak měl, ale naštěstí se ke mně míč odrazil a já ho dokázal dobře trefit," popisuje Valenta.

Velkým vzorem a inspirací je pro Valentu Pavel Nedvěd. "Měl velmi dobré trestné kopy i kopací techniku. Před každým zápasem se dívám na jeho branky a trošku sním o tom, že bych mohl dávat podobné góly jako on," říká Valenta.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.