ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Představa před odjezdem do Pekingu byla jiná, přiznává Dvořák

Velikost textu:

Praha – Šéftrenér atletické reprezentace není po uplynulém mistrovství světa v atletice zcela spokojen s výsledky všech českých atletů. "Myslel jsem, že navážeme na Moskvu," poznamenal. Zároveň ale odmítá označit šampionát z českého pohledu za vyložený neúspěch. Samotnou akci si pak nadmíru pochvaloval.

Šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák
Šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák

Přestože pekingský šampionát trpěl dílčími nedostatky, jako celek fungoval výborně. Dvořákovi se líbily zejména sportovní výkony. "Byl skvostný. Atletika, která se v Ptačím hnízdě předváděla, stála za to. V tomto směru mi bylo líto českých fanoušků atletiky, že si museli mnohdy přivstat. Viděli jsme úžasné výkony, objevovala se nová jména," vyjmenovával úspěchy mistrovství.

"Jen mě mrzí, že výkony nebyly skvostné i v případě českých atletů," dodává zároveň. "Nepřijde mi, že bychom neuspěli, ale představa před odjezdem do Pekingu byla určitě jiná. Myslel jsem, že navážeme na úspěšný šampionát z Moskvy," řekl Dvořák s odstupem po skončení atletického vrcholu roku.

Přestože individuálních úspěchů nebylo tolik, kolik fanoušci a zřejmě i sami sportovci očekávali, důvod k panice před blížící se olympiádou rozhodně není. Adepti na nejvyšší umístění, kterým se tolik nedařilo, mají dostatek času na pilování techniky a výkonnosti. Příklad si mohou vzít například ze Zuzany Hejnové, která si pro zlato doběhla fenomenálním způsobem.

přehrát video
Dvořák po MS: Myslel jsem, že navážeme na Moskvu

"Jsem strašně rád, že se Zuzce podařilo vrátit se po zdravotních problémech v takové formě, že nechala všechny za sebou. Věřím, že jí už zdraví vydrží a obrátí se to v ještě lepší v příštím, olympijském, roce," přeje Dvořák zlaté medailistce co nejlepší umístění i v Riu.

Na medaile bude na olympiádě jistě myslet i Barbora Špotáková. Mistrovství, které odházela bez trenéra, jí nevyšlo úplně dle představ. "Bára už je velká holka, hodně si toho zažila a troufám si říct, že kdyby zaházela v Pekingu na medaili, bavili bychom se o tom, že to bez trenéra jde. Prostě a jenom to nedopadlo, připravená byla dobře," řekl Dvořák. A šance na velký návrat je za dveřmi.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.