ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
Studio fotbal extra

Proč se Filip Novák nestal muzikantem a obul kopačky?

Velikost textu:
aktualizováno 6. 11. 2014 22:00

Jablonec - Filip Novák je stálým členem základní sestavy Jablonce. Ten v létě mohutně posílil a obměnil kádr, Novák se však udržel na levém kraji obrany. Odmala přitom jeho kariéra mohla směřovat jinam, jeho dědeček byl známý popový zpěvák Pavel Novák.

Filip Novák
Filip Novák

"Odmalička jsme jezdili na jeho koncerty na Moravě; kdekoliv hrál, tam jsme jej jeli podpořit," říká o svém dědečkovi, který zesnul před pěti lety, Filip Novák. "Byl pro mě velice blízký člověk, odmalička jsem k němu tíhl," popisuje vztah.

To, že jeho dědeček byl jeden z nejznámějších českých Nováků, zpočátku v jablonecké kabině nikdo příliš nevěděl. "Ale pak se to provalilo," usmívá se Novák. "Tak jsem dovezl nějaká cédéčka a kluci je chválili, pouští doma koledy na Vánoce," tvrdí jablonecký obránce.

Novák se ke svému postu dostal až před několika lety pod trenérem Komňackým, jeho technika a tvrdá střela napovídá mnohé o tom, že dříve byl levým záložníkem i útočníkem. V Jablonci se to však změnilo.

"Neměl jsem moc na výběr. Byl tu Honza Kovařík, který nastupoval v reprezentaci do 21 let a hrál na levém kraji zálohy jako já, takže pan Komňacký pro mě hledal uplatnění," říká Novák, jak přišel ke svému nynějšímu postu levého obránce.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.