ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Sportovní zprávy

Nohejbalové superfinále se blíží. Favoritem jsou znovu Modřice

Velikost textu:

Praha - Inspirováni jinými míčovými spory, které taktéž přejaly formát vyvrcholení sezony během jediného dne, rozhoduje se i nohejbalová sezona už poněkolikáté během závěrečného superfinále. V něm proti sobě nastoupí Modřice (už potřinácté v řadě) a Karlovy Vary. O nadcházejícím superfinále, které můžete sledovat v sobotu 27.9. od 9:00 na ČT sport a našem webu, ve Sportovních zprávách mluvili prezident svazu Kamil Kleník a reprezentant Jiří Doubrava.

přehrát video
Hosté Sportovních zpráv: Kamil Kleník a Jiří Doubrava o nohejbale

"Tento zápas má náboj, a to v tom, že se rozhodne na místě - a nečeká se tak do dalšího týdne, zdali soupeř vyrovná sérii. Výhodné je to navíc i organizačně, protože můžeme fanoušky a celý program nasměřovat na jeden konkrétní den a víme, že bude mistr," probíral ve Sportovních zprávách výhody superfinálového formátu prezident nohejbalového svazu Kamil Kleník. Chválí si ho i reprezentant Jiří Doubrava. "Hráči se snaží vydat maximum a myslím, že je to vyhovující a odezva je poměrně silná," dodal.

Ve finále se střetnou Modřice s Karlovými Vary. "Pro mě jsou jednoznačným favoritem Modřice, které útočí na svůj desátý titul v novodobé historii nohejbalu. Karlovy Vary to budou mít těžké," myslí si Doubrava. Zároveň však poukazuje na události z předminulého ročníku, kdy Modřice už takříkajíc měly namále. "Tam Modřice prohrávaly už 1:4, ale zápas dokázaly zvrátit a vyhrát," připomněl.

 • "Modřice moc slabých míst nemají. Jejich tým je dobře vyvážený, hráči jsou v tom nejlepším věku kolem třiceti let a mají spoustu zkušeností nejenom z ligy, ale i mezinárodního působení. Navíc je to doplněno mladými hráči, které si tam sami vychovali a zapracovali do týmu. Malinkou slabinou je širokost kádru - na lavičce Karlových Varů to bude jednou taková přesila, protože mají klubovou základnu daleko širší," popsal kvality i slabiny Modřic prezident Kleník.

Karlovy Vary se svému soupeři snaží ze všech sil přiblížit. "V posledních letech hodně posilují - když na nějakém postu mají slabšího hráče, tak se ho hned snaží nahradit nebo vhodně doplnit. Chleba se bude lámat ve hře dvojic, kde si myslím jsou trochu zkušenější Karlovy Vary. Modřický tým má lepší smečaře a výraznější osobnosti v trojicích," uzavřel Doubrava.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.