ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Studio fotbal extra

Kadeřábek: Za výhru v derby jsem od táty dostal prvních padesát korun

Velikost textu:

Praha – Zatímco pro některé fotbalisty bude sobotní střetnutí Slavie a Sparty vůbec prvním nebo druhým derby pražských "S" v kariéře, pro určitou skupinu hráčů půjde už o tradiční náplň jejich sezony. Do ní patří i na straně sešívaných Jaromír Zmrhal a na straně Letenských Pavel Kadeřábek. Oba odchovanci ale přesto přiznávají, že souboj s odvěkým rivalem pro ně i nadále zůstává výjimečným zápasem. 

Slavící Pavel Kadeřábek ze Sparty
Slavící Pavel Kadeřábek ze Sparty

"Ta rivalita je v nás budována od mala. Přece jenom je to Slavia a Sparta. Ne že bychom měli něco proti sobě, ale Slavia a Sparta byly vždycky úhlavními soky. Pokaždé tam bylo něco speciálního," prozradil Zmrhal.

Jednadvacetiletý záložník ve Slavii působí již jedenáctým rokem a po minulé sezoně, v níž byly jeho výkony zklamáním, patří letos k hlavním tahounům výběru trenéra Miroslava Beránka, když má na kontě tři góly a jednu asistenci.

Stejný pohled na věc má i jeho konkurent, již tradiční člen základní sestavy Letenských Pavel Kadeřábek. "Pro mě je již od malička derby největší zápas, co se české ligy týče. Vždycky je tam ta rivalita cítit. Pražská derby bývají vždycky vyhrocená," řekl pravý bek Sparty.

Pro oba hráče půjde o x-té střetnutí pražských "S" v kariéře, i když velkou část z těchto zápasů odehráli v mládežnických celcích. Jak Zmrhal, tak i Kadeřábek ale mají na své první slavisticko-sparťanské duely pozitivní vzpomínky.

"Moje první derby bylo hned v první sezoně ve Slavii. Hrálo se na umělé trávě v Edenu a myslím, že jsme ho vyhráli 2:1. Byl jsem strašně nervózní, ale zvládli jsme to," nechal se slyšet slávistický záložník.

"Když jsem byl malinký, tak proti nám za Slavii hrál Honza Pázler, jenž byl v té době velký talent. Já jsem ho měl celý zápas osobně hlídat, takže jsem po celé utkání běhal jen s ním. Zvládl jsem to, vyhráli jsme 3:0, za což jsem dostal od táty první padesátikorunu za zápas, takže na to vzpomínám určitě v dobrém," prozradil Kadeřábek.


A právě Sparta, v jejíž sestavě by neměl dvaadvacetiletý bek chybět, bude podobně jako v předchozích letech favoritem na triumf. Úřadující mistr proti sešívaným v lize třikrát v řadě vyhrál a Kadeřábek věří, že v současnosti druhý tým tabulky dokáže přidat na své konto vítězství číslo čtyři. 

"Doufám, že sílu máme velkou. V Neapoli a v Teplicích jsme to výsledkově nezvládli, tak jsme si chtěli spravit chuť s Hradcem. Povedlo se to, zaslouženě jsme vyhráli 3:1. Získali jsme si nějaké to sebevědomí a do derby jdeme s čistou hlavou," vyhlásil před prestižním zápasem.

Avšak ani slávisté nechtějí svoji kůži dát zadarmo. Po minulé sezoně, v níž se trápili a dlouho bojovali o udržení, vlétli do letošního ročníku jako velká voda a pod vedením staronového kouče Beránka dokonce nějaký čas okupovali vedoucí příčku. V posledních týdnech šly sice jejich výkony o něco dolů, ale dle Zmrhala sešívaní mají v sobotním zápase velkou šanci. 

"Neříkám, že jsme na stejné úrovni jako Sparta. Ona hraje již pár let na vrcholu. My tam jsme jen chvíli, ale určitě se jim pokusíme být velkým konkurentem," dodal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.