ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Bosák by už Brazílii velkou akci nesvěřil. A Katar? Měl by být nahrazen

Velikost textu:

Praha – Žádné prázdniny, byl to pořádný pracovní zápřah. Jaromír Bosák se vrátil z Brazílie, kde měsíc komentoval zápasy světového šampionátu. Fotbalem se bavil, baví a v Jižní Americe to platilo obzvlášť. S organizací to už podle něj tak slavné nebylo. Od další práce ho to však neodradilo. Jen v příštích čtyřech dnech ho čeká sedm přenosů. Jaromír Bosák odpovídal na chatu.

Jaromír Bosák na stadionu Maracaná
Jaromír Bosák na stadionu Maracaná

Brazilci fotbalem žili a bylo to znát. I na stadionech se bylo na co dívat. "Fotbalově v pořádku, i když ve skupinách se hrál zábavnější fotbal než ve druhé fázi. Padalo dost gólů, divák se bavil. Ale už bych žádnou velkou akci Brazílii nesvěřoval...," popsal Bosák své dojmy.

"Brazilci fotbal vážně milují a je to cítit na každém kroku, na druhou stranu organizace fungovala daleko lépe v roce 2002, a to vůbec nemluvím o Německu," srovnal Bosák.

Katar - nesmysl a slušně uplacený

O další šampionáty má obavy. "Z toho, že se má hrát v Rusku a Kataru, jsem zděšený. Tyhle země si šampionáty prostě koupily," napsal otevřeně na chatu. "Katar by měl být nahrazen, je to čirý nesmysl, řekl bych i slušně uplacený. Do Ruska se moc netěším, ale český nároďák nám tam určitě zvedne náladu...," dodal.

Spekulace, že by po šampionátu v Brazílii měl skončit s komentováním, nepotvrdil. "Tohle vzniklo z jednoho rozhovoru, kde jsem říkal, že mým snem je komentovat jednou MS v Brazílii a pak můžu klidně skončit. Ale neřekl jsem, že to bude hned po šampionátu," naznačil Bosák.

Bez přestávky

Komentováním na brazilském šampionátu si sice splnil sen, ale náplň byla ryze pracovní. "Vstát ve tři, ve čtyři na letiště, v pět odlet, v osm přílet, rychle do hotelu, hádat se o rychlejší check-in, běžet fofrem natočit objednané materiály, zpátky do hotelu, rychle autobusem na stadion, odkomentovat zápas, zase zpátky na hotel, nastříhat a namluvit natočené příspěvky, snažit se koutkem oka sledovat záznam zápasů, které jsem nemohl vidět a po půlnoci do postele," popsal svůj průměrný den komentátor.

A čas na koníčky? "Golf ani náhodou, fakt to bylo šest neděl práce. Zkusili jsme po šampionátu, ale nebylo kde," podotkl Bosák.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.