ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Klučinová s Helceletem plánují pro Kladno útoky na osobní maxima

Velikost textu:

Praha – Čeští vícebojaři Eliška Klučinová a Adam Sebastian Helcelet se už připravují a chystají na víkendové závodění v Kladně. Tamní mítink oba dobře znají, vždyť pro Klučinovu jde de facto o domácí stadion. Nyní oba přední čeští atleti slibují úspěšné útoky na své osobáky. Eliška Klučinová a Adam Sebastian Helcelet byli hosty Sportovních zpráv.

přehrát video
Hosté Sportovních zpráv: Vícebojaři Eliška Klučinová a Adam Sebastian Helcelet

"Forma zatím stoupá, tak doufám, že se to v tomhle trendu udrží a prodá se na Kladně," říká Eliška Klučinová. A přikyvuje i Helcelet. "Kotník, který bolel, už nebolí, takže doufám, že vše bude dobré." Sezonu přitom oba zahájili na götziském mítinku, kde se jim vedlo velice slušně. "Oproti Götzisu mám spoustu rezerv. Sice to nebyl špatný víceboj a vycházelo mi to, například v dálce jsem ale zachraňovala třetím pokusem, což by se nemělo stávat. Nebylo to ideální," připouští nicméně Klučinová.

To Helcelet v Rakousku překonal o jediný bod hranici 8 000 bodů – vcelku mýtický limit pro desetibojaře. "Před poslední disciplínou jsem to měl vypočítané – musím běžet přesně 4:40. A trefil jsem to," řekl. Oba už tak mají splněný limit pro ME, což jim dodává jistý pocit jistoty. Nemusí se už bát o specifickou bodovou hranici a mohou se soustředit na vylaďování formy. "Mistrovství Evropy je více než za měsíc a do té doby můžeme přitrénovat, forma může jít nahoru," podotknul Helcelet.

Eliška Klučinová
Eliška Klučinová

Na Kladně je jako doma Klučinová, pro níž jde de facto o domácí stadion. "Cítím tam domácí podporu, ty lidi tam přijdou a fandí a já si tak říkám, že i třeba mně víc než těm soupeřkám. Takže mně se tam závodí dobře," uvedla. "Na Kladně se mi závodilo vždy dobře," souhlasí s ní i Helcelet, který shodně se svou kolegyní bude o víkendu útočit na svůj osobní rekord.

Jak Klučinová, tak Helcelet nedávno změnili své trenéry. Helcelet se přitom připojil k trenérovi Černému, který v minulosti vedl Barboru Špotákovou. "V oštěpu doufám, že se zlepším. V loňské sezoně jsem si udělal osobní rekord asi o tři metry, oštěp se mi trénuje dobře," podotkl. I u Klučinové nastala změna, když se s novým trenérem zaměřili více na sílu, a potažmo i rychlost. "Jsem silnější, nevím, jestli i rychlejší. Doufám, že ano," shrnula Klučinová.

Adam Sebastian Helcelet
Adam Sebastian Helcelet

V tréninkové fázi záleží do značné míry na tréninkových partnerech, a to přesto, že je atletika individuální sport. Mladí vícebojaři jsou však na jisté osamocení v přípravě vlastně zvyklí, s větší skupinou atletů se připravují spíše jen v běžeckých disciplínách. Helcelet pak trénuje jen ve dvou s Lukášem Markem. "Ta parta do tréninků patří. My jsme jen dva, ale doufám, že k nám někdo přijde," uzavřel.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.