ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
KHL

Rachota o krizi hokejového Lva: Hodil by se nám střelec

Velikost textu:

Praha – Zatímco na začátku nového ročníku KHL hokejisté Lva Praha atakovali nejvyšší příčky v tabulce, v posledních dnech se jim vůbec nedaří. Lev třikrát v řadě prohrál a v konferenci se propadl až na hranici postupu do play-off. Pražskému celku se nedaří zejména v přesilovkách a vedení klubu tak přemýšlí o potenciálních změnách. "Situaci na hráčském trhu pečlivě sledujeme," řekl ředitel komunikace a PR Jan Rachota.

Brankář Lva Praha Petri Vehanen
Brankář Lva Praha Petri Vehanen

Špatné výkony Lva odstartovala porážka v Chabarovsku, kde místnímu klubu podlehl 0:3. Od té doby Pražané v šesti zápasech hned čtyřikrát prohráli, přičemž hned třikrát na domácím ledě. Rachota za výsledkovou krizí vidí i únavné cestování na Dálný východ, z něhož se hráči dodnes nevzpamatovali.

"Ten trip po Rusku na nás trochu dolehl. Žili jsme v noci a hráli jsme v úplně odlišných časech, než na které jsme zvyklí. Ta těla s tím bojují dodnes. Ja sám to na sobě cítím a ještě jsem se z toho nevzpamatoval. Musíme si však s touto krizí poradit, jelikož nás do reprezentační přestávky čeká ještě pět těžkých duelů a potřebujeme každý bod," připomněl Rachota sérii zápasů, během nichž Lev zavítal i do skoro 12 000 kilometrů vzdáleného Vladivostoku.

Dalším faktorem, který má na výsledky Lva vliv, je i nedávná změna trenéra, během níž vystřídal Václava Sýkoru na pozici hlavního kouče Fin Kari Jalonen. "Zatím se seznamuje s týmem. Přiznal, že spoustu hráčů již zná z reprezentací či mistrovství světa a některé z nich dokonce dříve trénoval. Takže v současnosti je to spíše o vzájemném poznávání. Bohužel je to všechno za běhu, takže je potřeba to trochu ještě vychytat, aby mohl vnést do týmu nové myšlenky," uznal Rachota.

Změny se dotkly i některých členů kádru. Ze Lva odešli dva elitní útočníci, Švéd Nicklas Danielsson a Eric Christensen z Kanady, s jejichž výkony vedení nebylo spokojeno. Na jejich místa zatím Lev nikoho nepřivedl, ale Rachota přiznává, že by na soupisku mohlo přibýt některé zajímavé jméno.

"Máme tu výhodu, že náš kádr je široký, a tak nejsme nuceni někoho akutně přivést. Situaci na hráčském trhu však sledujeme a uvidíme, jestli se někdo zajímavý objeví. Chybí nám zejména střelec a hráč pro přesilové hry," prozradil.

Lev podpořil boj proti rakovině prsu, chystá se na Movember

Kromě nevýrazných výkonů na sebe Lev v posledních dnech upozornil i tím, že do zápasu proti CSKA v O2 aréně nastoupil v růžových dresech. "Přidali jsme se k celosvětové akci pro boj s rakovinou. Ta myšlenka se nám velice líbila. Růžové dresy nyní putují do aukce, která dnes začíná a která poběží až do konce měsíce. Budou v ní všechny dresy a jejich vyvolávací cena je 1 700 Kč. Věříme, že se do aukce zapojí co nejvíce lidí a že dostaneme statisícové částky," řekl Rachota.

"Lev se připojil i tím, že koruna z každého lístku z O2 areny jde na konto Mammahelpu, který se zabývá právě touhle problematikou," dodal Rachota s tím, že v listopadu naopak podpoří akci Movember, jež bojuje proti rakovině prostaty.

přehrát video
Host Sportovních zpráv: Jan Rachota
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.