ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
Na kole dětem

Stovky dětí vítaly Josefa Zimovčáka v jižních Čechách

Velikost textu:

České Budějovice – Stovky dětí kolem trati, stovky rozdaných balónků a silné průtrže mračen. To jsou hlavní charakteristické rysy páté etapy charitativní akce Na kole dětem, po níž je dobročinná cykloutour přesně v polovině. Dojezd nejkratší etapy čtvrtého ročníku byl tentokrát v Českých Budějovicích a cyklisté po ní mají najeto již osm set dvacet kilometrů.  

Josef Zimovčák
Josef Zimovčák

„Na to, že dnešní etapa kvůli počasí neměla být, musím ji zhodnotit pozitivně. Potkaly nás kopce, déšť, takže to byla taková skutečná cyklistika,“ řekl na konci etapy patron celé akce a desítinásobný mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák, jehož potěšila zejména hojná účast dětí v jednotlivých městech. „Bylo to výborné. O tom tato akce je a to je naše poslání,“ dodal.

V dnešní etapě se cyklisté museli vypořádat s nestálostí počasí. Oproti předešlým dnům hned od rána nad jižními Čechami silně pršelo a místy se na silnici valily potoky vody. Pro Josefa Zimovčáka a spol. to však nebyla překážka a v nečase s předstihem dojeli do první zastávky, jež byla ve Vodňanech.

Při příjezdu se déšť ještě zesílil, ale o to vřelejší přivítání se všem zúčastněným dostalo. Místní občané v krojích uvítali hlavního patrona charitativního projektu na pomoc onkologicky nemocným dětem Josefa Zimovčáka chlebem a solí a na celý peloton se přišlo podívat na sto dětí z místních základních škol. Kromě toho čekalo na cyklisty v útrobách městského úřadu občerstvení spojené s živou hudbou.

A nevlídné počasí pokračovalo i na dalších kilometrech. Ke změně došlo až před Prachaticemi, které byly druhou zastávkou dne. Na malebném náměstí na účastníky cyklotour čekalo na dvě stě dětí, které hned po příjezdu obklopily Josefa Zimovčáka, a ten půl hodiny rozdával podpisy.

Martina Štěpánková
Martina Štěpánková
Více fotek
 • Martina Štěpánková autor: Ivo Dvořák, zdroj: ČT https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/48/4764/476319.jpg
 • Pátá etapa charitativní akce Na kole dětem autor: Ivo Dvořák, zdroj: ČT https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/48/4764/476320.jpg
 • Pátá etapa charitativní akce Na kole dětem autor: Ivo Dvořák, zdroj: ČT https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/48/4764/476321.jpg
 • Pátá etapa charitativní akce Na kole dětem autor: Ivo Dvořák, zdroj: ČT https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/48/4764/476322.jpg

Do cíle však bylo stále daleko, a tak se skupina vydala na čtyřiceti kilometrovou trasu směr Český Krumlov. V úzkých krumlovských uličkách vítala peloton spousta turistů. Z historického centra jednoho z nejkrásnějších měst v České republice vyrazil peloton do cíle, který byl v Českých Budějovicích. V něm se cyklistický špalír objevil s drobným zpožděním. Na jejich dojezd čekala i skupina dvou velocipedistů a dvou jezdců na historických kolech v dobových kostýmech. Poprvé se dnes mohla předvést i bývalá mistryně světa v krasojízdě Martina Štěpánková.

Během zítřejší etapy cyklotour poprvé ve čtvrtém ročníku zavítá na Moravu, kde bude ve Velkém Meziříčí končit.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.