ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Hlasujte v anketě Zásah do dějin o nejlepší brankářský zákrok

Velikost textu:
aktualizováno 8. 2. 2013 12:06

Praha - Již potřetí můžete hlasovat v tematické anketě o nejlepší brankářský zákrok. V úvodu jste z nabízených možností zvolili jako vítěze Karla Straku a jeho zákrok z MS 1957. Podruhé se volilo mezi třemi zákroky Jiřího Holečka, drtivě vyhrál ten nejstarší ze ZOH 1976 v Innsbrucku. Také potřetí budete mít možnost volit mezi jednotlivými ukázkami brankářského umění jediného muže, tentokrát dokonce na jediném turnaji. Dominik Hašek svými zákroky na olympijských hrách v Naganu 1998 udivoval celý hokejový svět a notnou měrou přispěl ke zlatým medailím. Který ze zákroků však byl tím nejlepším? Hlasování probíhalo do 24. dubna 2013.

Anketa Zásah do dějin
Anketa Zásah do dějin

Dominik Hašek (ZOH Nagano 1998, zápas USA - Česko)

Na začátku zlaté cesty stál v turnaji století téměř bezchybný výkon brankáře. Hokejisté USA nastoupili do čtvrtfinále jako favorité. Své sebevědomí dávali od začátku najevo. Hašek Američany znejistil hned prvním velkým zákrokem. Haškův výkon v první třetině a projev kapitána Růžičky v kabině inspirovaly mužstvo k obratu. Hull po zápase gratuloval Haškovi k výkonu a s respektem i k zákroku, který rozlomil americké sebevědomí.

přehrát video
Zásah do dějin: Hašek, ZOH Nagano, USA - Česko

Dominik Hašek (ZOH Nagano 1998, zápas Česko - Kanada)

Vyrovnaný a mimořádně sledovaný zápas proti hvězdné Kanadě měl rozhodnout o tom, kdo bude hrát o olympijské zlato. V brance soupeře stál aktuálně nejúspěšnější gólman NHL. V semifinále odrážel Hašek drtivý finiš Kanady. Za stavu 1:1 rozhodovaly nájezdy. Hašek čtyři zvládl, než stál naposledy sám proti poslednímu soupeři, kterým byl Brendan Shanahan. Precizní zákrok provedený po vyčerpávajícím boji zpečetil výhru nad Kanadou a postup do finále turnaje.

přehrát video
Zásah do dějin: Hašek, ZOH Nagano, Česko - Kanada

Dominik Hašek (ZOH Nagano 1998, zápas Česko - Rusko)

V posledním zápase turnaje se Češi, snad díky nezvykle brzkému času zápasu, probírají pomaleji než soupeř. V největší šanci se před Haškem zjeví muž, který mu v základní skupině ustřelil kus helmy – Valerij Kamenskij. Hašek nepustil ve finále ani gól a vytáhl český tým k historickému úspěchu. Ještě nikdy neovlivnil jedinec tak výrazně výsledek v kolektivním sportu. 

přehrát video
Zásah do dějin: Hašek, ZOH Nagano, Česko - Rusko

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.