ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Dukla křtila kalendář, autorem byl popáté Saudek

Velikost textu:
aktualizováno 31. 10. 2012 20:02

Praha - Jan Saudek je už dvorním fotografem armádního klubu Dukla. Popáté totiž zvěčnil slavné sportovce a vytvořil kalendář na rok 2013, který je oslavou pětašedesáti let od založení armádního oddílu. Kalendář má šestadvacet stran, na nichž je 51 fotografií současných, ale i bývalých sportovních hvězd. Nechybějí ani tři olympijští vítězové z Londýna, oštěpařka Barbora Špotáková, moderní pětibojař David Svoboda a biker Jaroslav Kulhavý.

Křest kalendáře Dukla 2013
Křest kalendáře Dukla 2013

Saudkovi pózovalo čtyřiačtyřicet legend, mezi nimiž nechyběli ani letos devadesátiletá Dana Zátopková, Josef Masopust, Jan Železný či Jaroslav a Jiří Holíkové. Sedmdesátiletý Jaroslav Holík přišel i přesto, že mu loni museli lékaři amputovat nohu pod kolenem. V letošním roce Saudek nazval kalendář Nebem slávy.

"Chtěl jsem to letos pojmout jako událost. Aby dámy byly ve večerních toaletách, pánové jako gentlemani v tmavých kabátech," řekl Saudek. "Chtěl jsem, aby to bylo decentní, aby tam nebyly výskoky, aranžování a nějaké blbnutí. Mám z toho velmi dobrý pocit a ta důstojnost, kterou jsem chtěl, tak tam snad je vidět," uvedl fotograf.

Křtu se zúčastnili olympijští vítězové Svoboda a Kulhavý, šampaňským křtil také veslař Ondřej Synek. Kalendář vyšel v nákladu 5 000 kusů.

přehrát video
Saudek opět nafotil pro Duklu kalendář
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.