ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Euforie zvítězila nad rozumem, vrací se Čech k excesu národního týmu

Velikost textu:

Praha – Petr Čech, pětinásobný vítěz Fotbalisty roku. Brankáře Chelsea netřeba českému sportovnímu fanouškovi blíže představovat. Právě Čech byl hostem pořadu Na slovíčko. Národní tým zahajuje rok evropského šampionátu přípravným zápasem s Irskem, ve kterém chce uspět, témat tedy bylo dostatek.

Fotbalista roku Petr Čech
Fotbalista roku Petr Čech

Jeden z nejúspěšnějších současných sportovců České republiky sám popsal svoji cestu za úspěchem. "Můj talent spočívá v tom, že mám neustále chuť se zlepšovat a poctivě trénovat. Talent je jedna věc, ale práce, která za ním stojí, je nejdůležitější," je přesvědčen Čech. Za svůj život prý potkal mnoho talentovanějších hráčů, kteří to však dále nedotáhli.

To ovšem není problém jeho spoluhráčů z národního mužstva, ve kterém pomalu dochází ke generační výměně. "Myslím si, že momentálně český fotbal dostává novou krev. V národním týmu se objevili hráči Plzně, kádr se omladil. Doba, kdy budou vyhrávat, přijde. Mojí výhodou je to, že jsem jedním z mála hráčů, kteří působí v top evropském klubu."

Došlo však i na nepříjemná témata, ke kterým patří zejména exces fotbalistů po utkání s Černou Horou. "Jsme všichni dospělí a každý by měl nést odpovědnost za svoje chování. Je to kolektivní sport, a jestliže se stane chyba, padne na hlavu všech. Je to poučení propříště, euforie zvítězila nad rozumem. I ve chvíli, kdy se daří, je třeba dávat pozor," říká Čech.

přehrát video
Na slovíčko
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.