ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

V Hustopečích se setkali hokejoví mistři světa 1972

Velikost textu:
aktualizováno 10. 2. 2012 20:30

Hustopeče – V dubnu tomu bude rovných 40 let, co českoslovenští hokejisté získali na domácím šampionátu v Praze titul mistrů světa. Většina z hráčů národního týmu z roku 1972 se sešla v Hustopečích nedaleko Brna, aby na triumf zavzpomínala.

Mistři světa z roku 1972
Mistři světa z roku 1972

Setkání organizuje jeden z členů mužstva František Pospíšil, který byl na vítězném mistrovství vyhlášen direktoriátem šampionátu nejlepším obráncem turnaje. "Mužstvo z Prahy mělo jen dvacet hráčů, tenkrát byla taková pravidla, z toho je žijících šestnáct," vypočítává Pospíšil, kolik mistrů světa z roku 72 se ještě schází u jednoho stolu.

Do nejlepší pětky turnaje byl tenkrát spolu s Pospíšilem zvolen i jeho nerozlučný parťák z obranné dvojice Oldřich Machač. Na bývalého spoluhráče, který zemřel loni v srpnu, nedá dopustit. "S Oldou já jsem byl nerozlučná dvojice. Když vyhraje mužstvo mistrovství světa, tak většinou vypíchnou jednoho dva, a někdy se mi zdá, že to není ani moc spravedlivé," neubírá zásluhy zbytku mužstva Pospíšil.

Na finále proti Sovětskému svazu, ve kterém zvítězilo Československo 3:2, zavzpomínala další z opor mužstva Jiří Holeček, který byl vyhlášen nejlepším brankářem šampionátu. "Poslední dvě minuty jsme měli vyloučeného Machače a ve čtyřech proti Rusům to tehdy nebyla žádná sranda. Když Olda skočil na led a za pár vteřin byl konec, no tak jsme byli nadšením úplně bez sebe," vybavuje si Holeček.

přehrát video
V Hustopečích se sešly hokejové legendy
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.