ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Slavík: Mistr světa? To je vrchol kariéry

Velikost textu:

Praha - Česká cyklistika prožila velmi úspěsnou sezonu a značnou měrou se o to přičinili čeští jezdci na horkých kolech. Tomáš Slavík se stal na šampionátu v Kanadě mistrem světa ve fourcrossu a jeho reprezentační kolega Jaroslav Kulhavý si v olympijské disciplíně cross-country dojel pro stříbro. Pro Slavíka je titul mistra světa vrcholem dosavadní kariéry a patřičně si tohoto ocenění váží, zvlášť když cestu za zlatem neměl rozhodně jednoduchou. Poprvé až ve finálové jízdě jej nepostihl na trati defekt.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý
Otevřít galerii
 • Jaroslav Kulhavý autor: Jan Němec, zdroj: ČTK/mtbs.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Slavík (vpravo) zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Do cíle jsem vždycky dojízděl na poloprázdné pneumatice, kterou jsem pokaždé prorazil na shodném místě, na kamenitém úseku trati. Měl jsem z tréninku natrénováno kudy jet, ale šlo o noční závod, blesky fotoaparátů nás oslňovaly, a tak jsem nezvládl vybrat správnou cestu. Až ve finále se mi to podařilo a mohl jsem se soustředit na to, kdy moji soupeři udělají chybu," popsal závod Slavík.

Jaroslavu Kulhavému se splnil sen o vítězství v závodě světového poháru pouhý týden před startem mistrovství světa. "Ve Windhamu už se myslelo spíš na mistrovství světa, ale první desítka, která ještě bojovala o pořadí ve světovém poháru, jela na maximum. Závodů je v sezoně jen šest, o vítězích je slyšet, takže cílem každého je vyhrát alespoň jeden závod a já jsem rád, že se mi to podařilo," vysvětlil Kulhavý.

Záznam debaty Téma pro hosty Tomáše Jílka sledujte zde


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.