ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Téma pro hosty – tentokrát s úspěšnými účastníky olympiády mládeže

Velikost textu:
aktualizováno 7. 9. 2010 15:56

Praha - Sedm českých medailí přivezli čeští sportovci z prvních Olympijských her mládeže v Singapuru. Dva medailisti navštívili studio ČT4 a podělili se o své zkušenosti a zážitky z unikátní akce i exotického prostředí. Stříbrná kanoistka Pavlína Zástěrová měla nejvíce starostí se zvláštním systémem závodů. Sama je zvyklá na divokou vodu, ale v Singapuru všechen adrenalin na klidné hladině představoval úvodní seskok z rampy. Původně pořadatelé chtěli pro všechny zařadit i povinný eskymácký obrat, ale z toho nakonec sešlo. Právě eskymák by se možná Pavlíně Zástěrové hodil, protože v letošní sezóně se jí smůla lepila na paty, neboť se "eskymákem" musela dostávat na hladinu téměř na všech závodech, kterých se zúčastnila.

Olympijské hry mládeže
Olympijské hry mládeže
Otevřít galerii
 • Olympijské hry mládeže autor: AP Photo/Wong Maye-E, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • První český vítěz olympiády mládeže v historii - judista David Pulkrábek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

První olympijský vítěz mládeže v české historii, judista David Pulkrábek naopak zalitoval, že kvůli problémům s dosažením soutěžní váhy před turnajem a kvůli zranění nestihl vše, co chtěl – například setkání s ruskou tyčkařskou legendou Jelenou Isinbajevovou. Pro oba byla ale úspěšná účast na hrách obrovským zážitkem. 

I podle generálního sekretáře ČOV Petra Hrubce se zdá, že původní obavy z toho, že se první ročník této akce nevydaří, se naštěstí nenaplnily a celé olympijské hnutí se už těší na příští olympiádu mládeže, tentokrát v zimě v Innsbrucku. 

Téma pro hosty

Vysílání: Téma pro hosty: v úterý 7. září ve 14:15 na ČT4.

Záznamy z olympijských her mládeže v Singapuru


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.