ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

ČT bude vysílat Euro do 21 let i do Indie, Thajska či Kanady

Velikost textu:

Praha - Ve středu 17. června startuje na obrazovkách ČT sport fotbalové mistrovství Evropy hráčů do jedenadvaceti let. Všechny přenosy bude poprvé do všech zemí zajišťovat Česká televize. O vysílací práva mají zájem nejen evropské státy, ale i televizní společnosti z Asie, Jižní a Severní Ameriky.

Přenosový vůz ČT
Přenosový vůz ČT

"V minulosti zabezpečovala UEFA mistrovství vlastními štáby. Díky stabilně vysoké kvalitě přenosů z České republiky v rámci Ligy mistrů i Evropské ligy, a především díky loňskému Superpoháru mezi Bayernem Mnichov a Chelsea, se však zástupci UEFA rozhodli svěřit zabezpečení šampionátu plně našim štábům," řekl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

"UEFA považuje šampionát hráčů do jedenadvaceti let za svou druhou nejvýznamnější soutěž a k přípravám i organizaci televizního ztvárnění proto přistupuje podle řady regulí platných třeba pro nadcházející Euro ve Francii. Proto musí například zápasy ve skupinách snímat minimálně dvanáct kamer, pro semifinále a finále se požadavek zvyšuje na patnáct," dodal.

Kromě společností zúčastněných zemí již zakoupili práva na přenosy také vysílatelé z Asie, například Japonsko, Indie či Thajsko, či z amerického kontinentu (Brazílie, USA, Kanada).

Program ČT sport nabídne divákům všech šestnáct utkání v přímém přenosu - s výjimkou dvou časově se překrývajících závěrečných zápasů v základních skupinách. Ty mohou fanoušci sledovat živě na webu www.ctsport.cz a později ze záznamu i v televizi.

Všechna utkání propojí studio umístěné na stadionu v pražském Edenu. Diváci mohou očekávat také pohled do zákulisí celého turnaje, aktuální reportáže o zúčastněných týmech a rozhovory s trenéry či hosty.

přehrát video
S Eurem 21 startuje i velký projekt ČT


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.