ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
ME fotbalistů do 21 let

Mluvčí Lípa: Červnové Euro bereme jako společenskou událost

Velikost textu:
aktualizováno 20. 4. 2015 16:36

Praha - Šampionát fotbalistů do jednadvaceti let v Česku se blíží. Vrcholná akce pod hlavičkou UEFA vyžaduje velkou propagaci směrem od české fotbalové asociace, aby se stadiony naplnily k uspokojení všech. Mluvčí fotbalové reprezentace Ondřej Lípa sděloval novinky v přípravách organizátorů i podpůrných akcí pro širší veřejnost. V rozhovoru Sportovních zpráv pozval i na Víkend otců, akci v nadcházejícím 25. kole Synot ligy.

přehrát video
Ondřej Lípa: Šampionát chceme propagovat i pomocí cyklovýletů

V jakém stádiu jsou přípravy pořadatelů i realizačního týmu kouče Dovalila? "Realizační tým sleduje vlastní hráče, sbírá informace o soupeřích a vybírá nejlepší mozaiku pro úspěch. To je zájmem nás všech v České republice," uvedl mluvčí fotbalové reprezentace Ondřej Lípa.

Český výběr čeká těžká zkouška. Hráči budou pod tlakem, mistrovství Evropy je na domácím území. Trenér Jakub Dovalil má ve svém týmu k dispozici několik hvězd. Mezi ně patří dvaadvacetiletý stoper Jakub Brabec, který s českým výběrem do 19 let získal před třemi lety stříbrné medaile na mistrovství Evropy. Dalším tahounem týmu by mohl být Tomáš Kalas, který z Olomouce putoval rovnou do londýnské Chelsea.

Situace ohledně uvolňování hráčů širšího reprezentačního výběru pro potřeby jednadvacítky po nedávném nesouladu Jakuba Dovalila a trenéra Pavla Vrby není podle Lípy na pořadu dne. "Již dříve jsme tuto problematiku komunikovali. Není potřeba nic dalšího dodávat. Zájmem celého českého fotbalu je, abychom byli úspěšní jak v kvalifikaci o Euro ve Francii, tak zároveň měli co nejsilnější tým pro mistrovství Evropy do jednadvaceti let," řekl jasně.

Akce k propagaci malého Eura jsou v plném proudu. "Zástupci týmu se už prezentovali na mládežnických turnajích a některých společenských akcích. Na všech dalších bude možné soutěžit o vstupenky na české zápasy i finále," uvedl a dodal: "Snažíme se zasáhnout všechny společenské vrstvy. Probíhá Trophy Tour, která je ve své polovině. Akce prezentuje samotný turnaj jako společenskou událost. Každý si může prohlédnout a vyfotit originál poháru pro vítěze turnaje nebo získat podpisy hráčů. Zároveň se potkat s osobnostmi z historie turnaje," popsal Lípa.

Neobvyklou propagaci zvolil organizační výbor na moravské půdě turnaje. "Jedná se o cyklo výlety po vinicích kolem Uherského Hradiště s jedním ze členů realizačního týmu. Účastníci budou moci opět vyhrát vstupenky," prozradil Lípa.

Víkend otců

Nadcházející 25. kolo Synot ligy ponese zvláštní podtitul s názvem Víkend otců. Na všech osmi stadionech budou probíhat před ligovými utkáními i v jejich průběhu lákadla pro otce příznivce a jejich malé potomky. "Od zlevněného vstupného až po speciální dětské koutky, poločasový program apod.," vysvětlil formu Daniel Hajný, ředitel komunikace pro profesionální soutěže.


Fotbal je společenský fenomén, ale v současnosti fanoušci ligové zápasy v Česku příliš nenavštěvují. Průměrná návštěva jednoho utkání Synot ligy je zhruba pět tisíc diváků. "Chtěli bychom skokový nárůst o pět až deset procent na každou sezonu. To je naše dlouhodobá vize. Je zřejmé, že kluby chtějí fanoušky na stadionech. Dělají pro to maximum a myslím, že si to uvědomují i majitelé klubů," uzavřel Hajný.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.