ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
FOTBAL

Českou jednadvacítku čeká v generálce na ME Portugalsko

Velikost textu:

Praha - Česká reprezentace do 21 let má před sebou poslední utkání před červnovým mistrovstvím Evropy v domácím prostředí. Lvíčata se v Edenu po čtyřech utkáních bez výhry postaví Portugalsku. Navzdory původním plánům by do utkání neměli nastoupit Václav Kadlec a Ladislav Krejčí.

Utkání jednadvacítek Česko - Anglie
Utkání jednadvacítek Česko - Anglie

Pro český tým půjde o další měření sil s některým z účastníků šampionátu. Na podzim si mladí reprezentanti zahráli proti budoucím soupeřům ze základní skupiny Dánsku (2:2) a Německu (1:1), v pátek prohráli s Anglií 0:1.

"Máme dvě remízy a jednu prohru, ale je to pořád příprava a naše práce bude hodnocena až podle výsledků na Euru," řekl Dovalil. "Navíc víte, jak to bývá. Někdy se v přípravě daří, a když přijdou ostré zápasy, tak nevyhrajete nic. A někdy když se v přípravě nedaří, tak pak vyhrajete úplně všechno," uvedl trenér.

Podobný názor má i obránce Jakub Brabec, který tentokrát nastoupí s kapitánskou páskou. "Naše poslední výsledky neznamenají vůbec nic. Šampionát bude o jednom, dvou zápasech, které když se nám povedou, tak se můžeme bavit o úplně něčem jiném," prohlásil. "Jde hlavně o to, abychom si na sebe zvykli, sehráli se a bojovali jeden za druhého," přidal útočník Matěj Vydra.

V kompletním složení nebude jednadvacítka ani proti Portugalsku, se kterým má bilanci dvou výher, jedné remízy a tří proher. Chybět bude minimálně brankář Jiří Pavlenka, jenž odchytal utkání s Anglií a poté se připojil k reprezentačnímu áčku pro přípravný duel na Slovensku.

S áčkem by oproti původní domluvě měli také zůstat útočník Václav Kadlec a záložník Ladislav Krejčí. "Chtěl bych tady mít sestavu, která bude na Euru, ale nemám ji... Nejsem z toho úplně happy, netěší mě to, ale musel jsem to vzít jako fakt," posteskl si Dovalil.

"Řešilo se to na manažerské úrovni mezi Jardou Šeterlem a Dušanem Fitzelem a bylo nám oznámeno, že zůstávají s áčkem. A my to respektujeme," uvedl Dovalil. "Dáme proto šanci těm, kteří nenastoupili proti Anglii. Podle toho jsme s nimi taky už pracovali při tréninku," dodal.

Také Portugalsko však muselo udělat několik změn v sestavě. Po dohodě s kluby se do Porta vrátili Ricardo Pereira s Goncalem Pacienciou a do Bragy zamířil Rafa. Místo nich trenér Rui Jorge povolal Bruna Fernadese z Udine, Iúriho Medeirose z Aroucy a Joaa Teixeiru z Benficy Lisabon.

Zápas začne v 18 hodin a pro českou jednadvacítku půjde o poslední ostrý test před mistrovstvím, které v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti odstartuje 17. června. Těsně před šampionátem ještě Dovalilovi svěřenci absolvují desetidenní soustředění v Rakousku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.