ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Euro 21

Fico píše šéfovi UEFA, chce prověřit okolnosti vyřazení Slováků

Velikost textu:

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico vybídl dopisem prezidenta UEFA Aleksandera Čeferina k prošetření okolností, které vedly k vyřazení fotbalové jednadvacítky Slovenska v základní skupině mistrovství Evropy v Polsku.

Aleksander Čeferin
Aleksander Čeferin

Slovenský tým pod vedením českého trenéra Pavla Hapala připravila o účast v semifinále sobotní výhra Itálie nad Německem 1:0, která zajistila postup oběma týmům. Hapal již dříve označil výkon obou celků ve vzájemném duelu za ostudu fotbalu. Fico v dopisu vyjádřil pochopení pro Hapalovy výroky.

"Slovenští fotbalisté z pohledu sportovních výkonů udělali všechno pro to, aby si vybojovali postup do další fáze turnaje. Na co ovšem nebyli připraveni, byla fraška v podání hráčů vyspělých fotbalových zemí Itálie a Německa," napsal Fico.

přehrát video
Slovenský premiér Fico poslal protestní dopis šéfovi UEFA

Předseda slovenské vlády vyjádřil přesvědčení, že Čeferin nechá celou záležitost prověřit a že UEFA vytvoří pro další turnaj pravidla, která upřednostní sportovní výkon před možnými neférovými dohodami.

Fico v dopisu také uvedl, že vzniklá situace mu připomenula utkání mistrovství světa v roce 1982, kdy podle něj podobné nedůstojné divadlo sehrály reprezentace Německa a Rakouska na úkor fotbalového trpaslíka Alžírska.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.