ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

16. etapa: Sprint, nebo úspěch úniku? Tour startuje do třetího týdne

Velikost textu:

Le Puy-en-Velay - Před dvojicí alpských etap dává Tour de France prostor sprinterům. Na svůj šestý letošní triumf může zaútočit Marcel Kittel, naopak André Greipel či Alexander Kristoff stále čekají na první úspěch. Ze hry ale není ani varianta úspěšné skupiny uprchlíků. Na prahu třetího týdne žlutý dres obléká Chris Froome. Přímý přenos sledujte od 14:00 na ČT sport a webu ctsport.cz. Spolu s Tomášem Jílkem komentují Tomáš Konečný a Petr Benčík.

Profil 16. etapy Tour de France 2017
Profil 16. etapy Tour de France 2017

Peloton Tour de France se nikdy nezastavil v Romans-sur-Isere, přesto k tomuto městu mají vztah dva z jeho cyklistů. Ten první, Nacer Bouhanni, tu v loňské čtvrté etapě závodu Paříž-Nice vyhrál hromadný sprint, zatímco vycházející hvězda francouzské cyklistiky Pierre Latour coby místní rodák zná velmi dobře silnice v okolí.

Profil dne napovídá spíš sprinterské dohře, ale pokud se podaří dát dohromady únik, který nebude nikoho ohrožovat, může se stát, že se jako první do Romans dostane malá skupinka uprchlíků.

Žlutý dres drží Chris Froome, hned další tři jezdci jsou ale natlačeni v půlminutě. Fabio Aru, Romain Bardet i Rigoberto Urán touží po první triumfu na Tour de France, ze hry navíc není ani průběžně pátý Daniel Martin.

přehrát video
Představení 16. etapy Tour de France 2017
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.