ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

6. etapa: Spurteři doufají v klidnější závěr, než byl ten ve Vittel

Velikost textu:

Vesoul (Francie) – Po horské etapě přichází zklidnění. I když – po událostech ze čtvrté etapy nemusí ani další sprinterský den proběhnout bez dramat. K hlavním favoritům na vítězství patří Marcel Kittel a muž v zeleném Arnaud Démare. Ve žlutém jede letos poprvé Chris Froome. Přímý přenos sledujte od 14:00 na ČT sport a webu ctsport.cz. Spolu s Tomášem Jílkem komentují Ján Svorada a Lubor Tesař. 

Profil 6. etapy Tour de France 2017
Profil 6. etapy Tour de France 2017

Průvodce | Podcast | Videogalerie

Departement Haute-Saone se významně zapsal do historie francouzské cyklistiky. V roce 1972 tu totiž Tour skončila pro Cyrilla Guimarda, který dokázal po dva týdny komplikovat cestu Eddyho Merckxe k jeho čtvrtému žlutému dresu.

Deset kilometrů po startu etapy číslo 18 ale pozdější legendární týmový ředitel a muž v pozadí triumfů Bernarda Hinaulta a Laurenta Fignona musel kvůli problémům s koleny odstoupit. Právě v hlavním městě tohoto departementu Vesoul odstartují cyklisté do šesté etapy, která po horském testu bude klidnější a sprinterská.

Ve vedení celého závodu se po výstupu na La Planche des Belles Filles ocitl letos poprvé Chris Froome, který hájí dvanáctivteřinový náskok na Gerainte Thomase a čtrnáctivteřinový na Fabia Arua. Nejlepším Čechem je na 28. příčce Roman Kreuziger.

přehrát video
Představení 6. etapy Tour de France 2017

*** Arnaud Démare, Marcel Kittel
** Nacer Bouhanni, André Greipel
Sonny Colbrelli, Alexander Kristoff, Michael Matthews

Průběžné pořadí po 5. etapě: 1. Froome 18:38:59, 2. Thomas -12, 3. Aru -14, 4. Martin -25, 5. Porte -39, 6. Yates -43, 7. Bardet -47, 8. Contador -52, 9. Quintana -54, 10. Majka (Pol./Bora) -1:01, ...28. Kreuziger -2:41, 39. Cink -4:31, 77. Štybar -11:33.

Žlutý dres: Chris Froome (Team Sky)
Bílý dres: Simon Yates (Orica-Scott)
Zelený dres: Arnaud Démare (FDJ)
Puntíkovaný dres: Fabio Aru (Astana)

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.