ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v historii Tour de France?

Velikost textu:

Praha – Světová cyklistika v těchto dnech žije 104. ročníkem Tour de France. Jde o závod se spoustou vítězů, poražených, závodnických legend i zákulisních machinací. Jak dobře se vyznáte v historii nejslavnějšího závodu světa? Své znalosti si osvěžte v našem průvodci Tour de France.

Zdroj: ČT sport

Jak dobře znáte historii Tour de France?

V roce 1903 se cyklisté poprvé vydali objet Francii. Kdo nakonec šestietapový závod vyhrál?

Tehdejší vítěz se těšil obdivu fanoušků, nemohl na sebe ale ještě navléknout kus oblečení, které se stalo symbolem Tour de France. Odkdy se nejlepším cyklistům uděluje žlutý dres?

Italští závodníci zářili na Tour de France na přelomu 40. a 50. let. Už v meziválečném období ale měli jezdce, který dokázal Tour hned dvakrát vyhrát. O koho šlo?

Ročník 1950 je známý z několika důvodů. Ferdi Kübler vyhrál jako první Švýcar, na Tour se objevil první africký tým a jeden slavný režisér odmával start závodu. Jaké bylo jeho jméno?

Jacques Anquetil se stal prvním, kdo dokázal Tour de France vyhrát pětkrát. Kdy přišlo jeho první vítězství?

Slavným Anquetilovým soupeřem byl Raymond Poulidor. Kromě toho, že osmkrát skončil na pódiu Tour de France, aniž zvítězil, je známý i pro další věc. Kterou?

Eddy Merckx nasbíral svých pět triumfů mezi lety 1969–1974. Který závodník dokázal jeho vládu v roce 1973 narušit?

V roce 1986 na Tour de France došlo k debutu amerického týmu na Tour. Jméno kterého sponzora nesl?

90. létům dominoval Miguel Indurain. Kdo byl jeho nástupcem ve stáji Banesto, který navzdory dvěma titulům z mistrovství světa a vítězství na Vueltě nikdy nedokázal skončit na pódiu Tour de France?

Tour de France dokázalo vyhrát 21 domácích cyklistů, naposledy v roce 1985 Bernard Hinault. Kolik francouzských vítězů je stále naživu?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.