ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Z Cinka jsme nadšení a čekáme od něj pokus o etapu, zní ze stáje Bahrajn-Merida

Velikost textu:

Verviers (Belgie) – Jen slova chvály má pro Ondřeje Cinka jeho týmový manažer Brent Copeland. Od českého debutanta na Tour de France očekává v dalších etapách pokus o etapové vítězství. Lídr týmu Jon Izagirre totiž po těžkém zranění v závodu nepokračuje a Cink je jedním ze závodníků, kteří mají pro stáj Bahrajn-Merida dobýt úspěchy. Přímý přenos 3. etapy Tour de France sledujte od 14:00 na ČT sport a webu ctsport.cz. Spolu s Tomášem Jílkem komentují Ján Svorada a Tomáš Konečný.

Ondřej Cink
Ondřej Cink

Průvodce | Podcast | Videogalerie

Izagirre těžce spadl v úvodní časovce. "Na celkové pořadí už myslet nemůžeme, musíme být realističtí. Takže se budeme snažit ukořistit alespoň etapu," prozradil serveru Cyclingnews manažer Cinkova týmu Brent Copeland. Už ve druhé etapě od ní bahrajnská stáj nebyla příliš daleko, Sonny Colbrelli sprintoval v hromadném finiši v Lutychu na šesté příčce. 

"Prvních několik etap je pro Colbrelliho, potom se pokusíme chodit do úniků a udělat tady pořádnou show. Musíme ukázat naše dresy," dodal Copeland. Právě jeho italský svěřenec Colbrelli je jedním z velkých favoritů pro třetí etapu, která by mu svým závěrečným krátkým stoupáním s průměrem okolo téměř šesti procent měla sedět. Jde o svah jako dělaný pro vítěze letošního Brabantského šípu.

V týmu ale počítají i s Cinkem a dalšími závodníky jako Tsgabou Grmayem či Gregou Bolem. Tým po odstoupení Jona Izagirra, který si zlomil bederní obratel a dvě žebra, postrádá velkou hvězdu a prostor pro další jezdce je otevřený. Pro českého závodníka má Copeland jen slova chvály.

přehrát video
Cink: Byl jsem nervózní, ale tak těžké to nebylo

"Pamatuji si ho z našeho tréninkového kempu v Chorvatsku, kde přišel a říkal, že nikdy předtím nejel ve skupině větší, než je pět závodníků. Od té doby uběhlo jen šest měsíců a on tady jezdí na Tour de France. Takže samozřejmě jsme velmi spokojení s tím, jak na sobě pracuje," uvedl manažer bahrajnské stáje.

Zatímco Cink bude pokukovat po šancích v etapách, Izagirre leží v nemocnici a sezona pro něj skončila. "Navštívil jsem ho v nemocnici a naštěstí může pohybovat nohama. To je ta nejdůležitější věc. Jeho uzdravení zabere hodně času a musí počkat na příští rok," prozradil Copeland.

Zdroj: ČT sport, Cycling News

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.