ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Biker Kulhavý vyhrál závěrečný závod SP, je prvním Čechem v historii

Velikost textu:

Windham (USA) - Jaroslav Kulhavý vyhrál závěrečný závod Světového poháru v cross country na horských kolech v americkém Windhamu. Dokázal to jako první Čech v historii. V konečném pořadí SP je Kulhavý třetí, celkově zvítězil dnes druhý Nino Schurter. Český závodník porazil švýcarského mistra světa o 14 sekund. Českým maximem v závodu SP dosud bylo druhé místo, které pětadvacetiletý Kulhavý obsadil před měsícem ve švýcarském Champéry, čtrnáct dnů předtím vybojoval v Izraeli titul mistra Evropy. V šesti letošních závodech SP vystoupil rodák z Ústí nad Orlicí třikrát na stupně vítězů, dvakrát byl čtvrtý a jednou šestý.

Biker Jaroslav Kulhavý
Biker Jaroslav Kulhavý
Otevřít galerii
 • Biker Jaroslav Kulhavý zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český biker Jaroslav Kulhavý autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Biker Jaroslav Kulhavý vítězí v závodu SP autor: Jan Němec, zdroj: ČTK/mtbs.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1904/190323.jpg?1283078944

Dnes Kulhavému prakticky po celý závod dělala společnost švýcarská trojice, v níž byli vedle Schurtera ještě Florian Vogel a Christoph Sauser. O svém vítězství rozhodl český biker až v posledním sjezdu půldruhého kilometru před cílem.

"Věděl jsem, že se rozhodne v tom sjezdu, byli tam kluci pomalejší než já. Nahoře se vždycky spurtovalo o pozici, chtěl jsem tam jít první, což se ale nepodařilo. Schurter mi trochu odskočil, ale já jsem ho vzápětí předjel. Asi s tím nepočítal a trochu ho to rozhodilo, protože jsem mu hned ujel a udržel to až do cíle," popsal závěrečné minuty závodu Kulhavý.

"Je to super pocit. Nejdřív jsem se snažil hlídat si Hermidu, abych pojistil to třetí místo, ale pak když jsem viděl, že odpadl ze skupiny, přemýšlel jsem o tom, že bych se mohl pokusit vyhrát," doplnil.

Závod žen ve Windhamu vyhrála Kanaďanka Catharine Pendrelová a druhým triumfem v sezoně si pojistila prvenství v SP. Kateřina Nashová dojela na 26. místě, celkově je jedenáctá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.