ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Na cyklistické MS přijedou pouze čtyři Češi

Velikost textu:

Praha – Čtyři čeští závodníci se na přelomu září a října vydají do Austrálie na mistrovství světa v silniční cyklistice. Poté, co svoji účast odřekli nejlepší čeští profesionálové Roman Kreuziger a František Raboň, jet na šampionát nechce ani Martina Sáblíková, která letos získala tři republikové tituly. Silniční komise cyklistického svazu vyřadila Jana Bártu a Stanislava Kozubka, zůstali tak v nominaci pouze Petr Benčík s Leopoldem Königem v kategorii elite, jezdec do 23 let Jakub Novák a Martina Růžičková. Kozubek je náhradník. Složení týmu má 9. září potvrdit prezidium cyklistického svazu.

Silniční cyklistika
Silniční cyklistika

Komise se při nominaci rozhodovala, zda do kategorie elite nasadí Königa, nebo Kozubka. Leopold König nakonec dostal přednost díky svému věku jako perspektivní jezdec. Spolu s Petrem Benčíkem by měli absolvovat silniční závod s hromadným startem. Jakub Novák pojede časovku a Martina Růžičková by mohla startovat v obou disciplínách.

"Jan Bárta, který velice dobře reprezentoval na mistrovství světa loni, nemá splněná nominační kritéria. Součet bodů v Europe Tour mu nestačí. Je to ale bojovník, má šanci příští rok, kdy bychom mohli mít tři i více závodníků," zdůvodnil nezařazení dalšího závodníka šéf silniční komise svazu Jozef Regec.

Český tým pro MS je nejmenší za poslední roky. Loni ve švýcarském Mendrisiu bylo devět reprezentantů, o rok dříve ve Varese sedm a v roce 2007 ve Stuttgartu dokonce patnáct.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.