ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Kreuziger by se angažmá v Astaně nebránil

Velikost textu:

Praha - Nejlepší český silniční cyklista Roman Kreuziger patří mezi jezdce, které si jako možné posily vyhlédla stáj Astana. V elitním kazašském týmu by mohl nahradit trojnásobného vítěze Tour de France Španěla Alberta Contadora, který po sezoně zamíří do stáje Saxo Bank. Kreuziger uvedl, že by se angažmá v Astaně nebránil.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
Otevřít galerii
 • Roman Kreuziger zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1119/111839.jpg?1253204000
 • Roman Kreuziger zdroj: romankreuziger.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/966/96524.jpg?1246609360

O zájmu silného týmu si přečetl v novinách. "S mým manažerem si Astana vyměnila pár e-mailů, ale tím to skončilo. Ale asi bych se tomu nebránil, ovšem to až po upřesnění nabídky a podmínek. Až bychom si vyjasnili plány a jaké se mnou mají záměry," řekl Kreuziger.

Poukázal na to, že v Liquigasu má ještě smlouvu a na příští rok opci. Spekulace o možném přestupu českého jezdce do Astany se objevily již před startem Tour, kdy je Kreuziger dementoval.

Čtyřiadvacetiletý cyklista skončil na Tour de France devátý, čímž zopakoval výsledek z loňského roku.

Jako jednu z potenciálních posil jmenoval Kreuzigra v tomto týdnu jeden z lídrů Astany a zároveň šéf stáje Alexander Vinokurov. "Uvažujeme o Denisi Meňšovovi a Romanu Kreuzigrovi," uvedl pro francouzský list Sud Ouest. Nevyloučil ani příchod bratří Andyho a Franka Schleckových, kteří však po odchodu ze Saxo Banku mají v plánu založit doma v Lucembursku novou stáj. "Ale nic ještě nepodepsali," uvedl kazašský cyklista.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.