ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Czech Cycling Tour vyhrál König, poslední etapu Kaňkovský

Velikost textu:

Olomouc - Vítězem prvního ročníku cyklistického závodu Czech Cycling Tour se stal Leopold König z celku PSK Whirlpool Author. Dvaadvacetiletý jezdec vyhrál před klubovým spolujezdcem Tomášem Bucháčkem, třetí skončil Milan Kadlec z Dukly Praha. Závěrečnou etapu dlouhou 145 kilometrů se startem i cílem v Olomouci vyhrál Alois Kaňkovský z Dukly Praha. I dnes čekala na cyklisty svým profilem náročná etapa a navíc značné horko, přesto si závodníci počínali nezvykle aktivně. Po 30 kilometrech ujela sedmnáctičlenná skupina, v níž chyběl ve žlutém trikotu jedoucí König. Nejaktivněji si v ní počínali jeho klubový kolega Mareš, Kadlec a světový cyklokrosový šampion Štybar.

Cyklokros
Cyklokros
Otevřít galerii
 • Cyklokros autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/149/14854.jpg?1206818692
 • Cyklokrosař Zdeněk Štybar autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/491/49041.jpg?1225037900

Kaňkovský předstihl Hebíka i Müllera

Mareš dominoval na vrchařských prémiích a pojistil si trikot pro nejlepšího vrchaře závodu. Postupně se skupina rozdělila a vpředu zůstala pětice Hebík, Mareš, Štybar, Fabišovský a Jovanovič, která získala náskok přes dvě minuty a ohrožovala Königův žlutý trikot.

Náskok si skupina přivezla i na čtyři sedmnáctikilometrové okruhy v Olomouci, ale v závěru o něj přišla. V posledním kole se podařilo uniknout osmi jezdcům a ve spurtu měl nejvíce sil dráhový reprezentant Kaňkovský, který za sebe odsunul Hebíka a třetího Němce Müllera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.