ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Nejdelší etapu Tour de France vyhrál Cavendish

Velikost textu:

Gueugnon (Francie) - Nejdelší šestou etapu Tour de France vyhrál britský cyklista Mark Cavendish a připsal si druhý triumf za sebou. Žlutý trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí udržel Švýcar Fabian Cancellara. Čech Roman Kreuziger dojel spolu se všemi favority v hlavním poli s třívteřinovou ztrátou na 33. příčce. Pětadvacetiletý Cavendish v závěru 227,5 km dlouhé trasy z Montargisu do Gueugnonu přespurtoval Američana Tylera Farrara, třetí dojel italský veterán Alessandro Petacchi. Rodák z ostrova Man tak rozšířil sbírku na dvanáct etapových vítězství na Tour. Před dvěma lety triumfoval čtyřikrát, loni dokonce šestkrát.

Mark Cavendish
Mark Cavendish
Otevřít galerii
 • Mark Cavendish zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fabian Cancellara a Roman Kreuziger zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/969/96892.jpg?1246809702

V průběžném pořadí se nic nezměnilo. Vede Cancellara o dvacet vteřin před Britem Geraintem Thomasem. Obhájce loňského prvenství Španěl Alberto Contador je devátý a ztrácí minutu a 40 vteřin. Další favorit Andy Schleck z Lucemburska je šestý a zaostává o minutu a devět sekund. 

Kreuziger je stále šestnáctý se ztrátou 2:24 na Cancellaru, sedminásobný šampion Američan Lance Armstrong je o dvě příčky a šest vteřin horší. Situace v pořadí by se však mohla změnit po sobotě, kdy na peloton čeká 165,5 km dlouhá trasa s prvním vážnějším stoupáním do lyžařského střediska Les Rousses.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.