ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Čeští bikeři mají evropský bronz ze štafety

Velikost textu:

Haifa (Izrael) – Sotva začalo mistrovství Evropy v cross country, získali čeští bikeři první medaili. Štafeta Ondřej Cink, Tomáš Paprstka, Tereza Huříková a Jan Škarnitzl skončila v Haifě třetí za Švýcarskem a Itálií. Na třetí pozici se z průběžného pátého místa posunula Huříková, Škarnitzl již dokázal tuto příčku udržet. Za italským finišmanem zaostal český tým o 41 sekund, před čtvrtými Nizozemci měla štafeta v cíli pohodlný náskok 35 sekund. Svým výsledkem výrazně vylepšila loňské osmé místo.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: www.mtbs.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1088/108755.jpg?1251956488
 • Bikerka Tereza Huříková autor: -, zdroj: wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/341/34053.jpg?1217506992

Reprezentant v kategorii do 23 let Cink závod velmi dobře rozjel. Do cíle svého úseku dojel jako čtvrtý. Junior Paprstka ve své etapě spadl na páté místo, poté nastoupila klíčová etapa Huříkové. Posunula se na průběžnou třetí pozici a Škarnitzl medailové umístění udržel.

Ziskem bronzu vyrovnala úspěšná čtveřice dosavadní nejlepší výsledek ve štafetě, kterého dosáhli v roce 2002 v Curychu Milan Spěšný, Jaroslav Kulhavý, Ilona Bublová a Tomáš Vokrouhlík.

"Máme závodníky, kteří v jednotlivcích mohou přemýšlet o medailích a ve štafetě to jenom potvrdili," řekl reprezentační trenér Jan Slavíček serveru mtbs.cz. "Všichni podali výkony na hranici svých možností. Měli jsme i štěstí, nepotkaly nás žádné problémy. Výrazného zlepšení oproti loňsku dosáhla Tereza, která zajela famózně," liboval si Slavíček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.