ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Cyklista Landis promluvil o dopingu, obvinil opět i Armstronga

Velikost textu:

New York – Americký cyklista Floyd Landis odhalil v rozhovoru pro Wall Street Journal další podrobnosti o své dopingové minulosti. Dopingový hříšník Landis, jemuž byl odebrán čtyři roky starý titul z Tour, se veřejně přiznal k podvádění poprvé před šesti týdny. Nyní přišel s dosud nejpodrobnějším popisem dopingových praktik a podváděním ve světě sportu. Znovu také nařkl z podvádění své bývalé týmové kolegy včetně sedminásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga. Ten vše kategoricky odmítl.

Cyklista Floyd Landis
Cyklista Floyd Landis
Otevřít galerii
 • Cyklista Floyd Landis autor: ALESSANDRO TROVATI, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/26/2588.jpg?1199460657
 • Injekce autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1191/119045.jpg?1256151427

Prodejem kol vydělávali cyklisti na dopingové machinace

V dnešním vydání Wall Street Journalu se Landis přiznal k užívání zakázaných látek jako testosteron, růstové hormony a EPO. Novinářům předložil údaje o zakázaných krevních transfuzích, které absolvoval jeho tým US Postal v odlehlém alpském středisku a na hotelovém pokoji před Tour de France 2004. Na dopingové machinace si tým podle Landise vydělával prodejem přebytečných bicyklů.

Americký deník uvádí, že se k dopingu přiznali i další tři nejmenovaní cyklisté z bývalé stáje US Postal. Všichni ostatní jezdci a funkcionáři, které Landis osočil, se však nařčení brání. Několik hodin před startem letošního ročníku Tour de France nepřekvapilo Landisovo obvinění ani Armstronga.

Sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong

"Dnešní článek je plný lží od člověka s nulovou důvěryhodností. Jen opakuje nepodložená tvrzení proti řadě úspěšných cyklistů."

"Jeho důvěryhodnost je jako karton zkyslého mléka. Jakmile si usrknete, už nemusíte pít dál, abyste věděli, že je celé zkažené," dodal na Landisovu adresu cyklista, jenž se letos s nejslavnějším závodem loučí. "Já mám dost práce se svou poslední Tour a poté s celosvětovým bojem proti rakovině, takže se nebudu zabývat touto očekávanou předzávodní senzacechtivostí," dodal člen a majitel stáje RadioShack.

Lance Armstrong
Lance Armstrong
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.