ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Raboň potřetí za sebou ovládl mistrovství republiky v časovce

Velikost textu:
aktualizováno 24. 6. 2010 19:40

Holíč (Slovensko) - František Raboň nenašel potřetí za sebou na domácím cyklistickém šampionátu přemožitele v časovce. Šestadvacetiletý člen týmu HTC Columbia vyhrál na čtyřicetikilometrové trati na silnicích v okolí slovenského Holíče na společném šampionátu českých a slovenských cyklistů s náskokem 45 sekund před Janem Bártou, třetí skončil Leopold König.

František Raboň
František Raboň
Otevřít galerii
 • František Raboň autor: Václav Šálek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1759/175801.jpg?1277398679
 • František Raboň zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na velice těžké trati s kopcovitým profilem ztížil závod jezdcům silný vítr, jenž jim vždy při zpátečních deseti kilometrech po obrátce nepříjemně foukal čelně. Raboň se v čele usadil hned na prvním mezičase a tři čtvrtiny závodu svůj náskok zvyšoval. Až v závěru z něj částečně ukrojil Jan Bárta z celku Nettap, jenž před rokem obsadil šesté místo. Třetí skončil König a za ním jeho kolega z PSK Whirlpool Author Stanislav Kozubek, který obhajoval stříbro z loňského roku.

Nejlepší ze slovenských závodníků byl Martin Velits. Jeho čas 49:13 stačil ve společném pořadí na čtvrtou pozici, ale posunul ho ke slovenskému titulu a double jezdců stáje HTC Columbia.

přehrát video
Mistrem republiky v časovce je opět Raboň

V kategorii závodníků do 23 let vystoupil na nejvyšší stupeň Jakub Novák z italského celku Sergio Dalfiume, který dnes po loňském stříbru vyhrál se značným náskokem před loni třetím Jiřím Barešem z Dukly Praha. Bronz vybojoval další jezdec pražského armádního týmu Roman Fürst.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.