ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Sáblíková získala titul v cyklistické časovce

Velikost textu:
aktualizováno 22. 6. 2010 22:42

Holíč (Slovensko) - Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková se stala mistryní republiky v cyklistické časovce. Trojnásobná medailistka z Vancouveru vyhrála ve slovenském Holíči závod na dvacet kilometrů. Třiadvacetiletá Sáblíková zvládla jízdu proti chronometru i v silném větru po obrátce za 27:20 a vyhrála s náskokem 46 sekund před Martinou Růžičkovou. Třetí místo obsadila Gabriela Slámová.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
Otevřít galerii
 • Martina Sáblíková autor: Václav Šálek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1752/175168.jpg?1277223425
 • Martina Sáblíková autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1600/159963.jpg?1272213644

"Bylo to náročné, vítr mi dal opravdu zabrat, ale jelo se mi strašně dobře," řekla Sáblíková v cíli serveru iDnes.

Pro rychlobruslařskou hvězdu to byl již druhý cyklistický titul. Loni triumfovala společně s Růžičkovou v časovce dvojic na 25 kilometrů v Březnici. Z časovky jednotlivkyň má doma bronz z předloňského šampionátu a v roce 2007 získala kov stejné hodnoty na mistrovství Evropy do 23 let v Sofii. Její trenér Petr Novák plánuje, že by Sáblíková mohla usilovat o start v časovce na olympijských hrách v Londýně 2012. "To je ještě daleko. Do té doby se může stát cokoliv. Forma může odejít," řekla k tomu dnes Sáblíková.

Sáblíková myslí i na cyklistické MS

Sáblíková byla hodně překvapená. "S titulem jsem nepočítala. Trať byla hodně náročná, členitá a navíc po obrátce do kopce v silném větru. Musela jsem čekat, jestli mi zbyly síly, a hlavní bylo dobře určit taktiku. Vyšlo to," řekla třiadvacetiletá Sáblíková.

Žádná krize ji prý nepostihla. "První polovina se mi jela dobře a druhá taky. Po trati mě lidi povzbuzovali a to vždy pomůže," uvedla Sáblíková. S cyklistickou přípravou začala před třemi týdny a před startem měla najeto pouhých 350 kilometrů. "Je vidět, že na olympiádu byla dobře připravená. Moc po ní trénovat nemohla, až posledních 12 dnů bylo intenzivnějších. Já ale zatím nevím, co to bude znamenat pro sezonu," uvedl trenér Petr Novák, jenž stále myslí na to, že by Sáblíková mohla na kole startovat na olympijských hrách v Londýně za dva roky. "Nejdříve si musíme ověřit sílu, rozhodně je to testování před něčím, do čeho bychom chtěli jít," prohlásil.

Sáblíková by se mohla objevit už na letošním mistrovství světa, které se uskuteční na přelomu září a října. "Nyní jsem sám trošku nahlodaný, zda pro to něco neudělat. Jet tam a otestovat svět, abychom měli přehled na příští rok. Ale nejdříve musí být nominovaná," řekl Novák a tím, že do světového šampionátu by rychlobruslařská šampionka již na silnici příliš závodů jet neměla. "Zatím počkám a uvidím, jak to bude dále vypadat. Šampionát je v Austrálii a uvidíme, jak to půjde skloubit s přípravou na rychlobruslařskou sezonu," dodala Sáblíková.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.