ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Labounková vyhrála ME ve fourcrossu, Slavík získal stříbro

Velikost textu:

Willingen (Německo) - Česká bikerka Romana Labounková se stala v německém Willingenu mistryní Evropy ve fourcrossu. V soutěži mužů dojel na stříbrné pozici Tomáš Slavík, vyhrál Nizozemec Jost Wichman. Labounková zaskočila dvě největší favoritky Anitu Molczikovou z Rakouska a svoji krajanku Janu Horákovou již v kvalifikaci, v níž byla nejrychlejší. Celým závodem prošla zcela suverénně, když ji ani v jedné z vyřazovacích jízd žádná ze soupeřek nedokázala předjet.

Fourcross
Fourcross

Ve finále odstartovala na první pozici, a přestože na ni obhájkyně zlata Molcziková dorážela, česká závodnice ji dokázala udržet za svými zády. Vedoucí žena Světového poháru Horáková prošla do finále, ale v něm skončila poslední čtvrtá.

Stejně suverénně jako Labounková si vedl mezi muži Wichman. Vyhrál kvalifikaci i všechny vyřazovací jízdy. Ve finále měl stejně dobrý start Slavík, ale Nizozemec startující z výhodnější dráhy se před něj v první zatáčce natlačil a svou pozici uhájil až do cíle. Obhájce zlata Michal Prokop skončil v malém finále druhý, celkově tedy šestý.

Mistrovství Evropy ve fourcrossu (Německo):

Muži: 1. Wichman (Niz.), 2. Slavík (ČR), 3. Meijer (Niz.), 6. Prokop. Tatarkovič, Mühlhans, Novotný, Tejchman, Stašek (všichni ČR) vyřazeni ve čtvrtfinálových jízdách

Ženy: 1. Labounková (ČR), 2. Molciková (Rak.), 3. Beertenová (Niz.), 4. Horáková (ČR)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.