ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

První etapu závodu Kolem Romandie vyhrál Sagan

Velikost textu:

Fleurier - Slovenský cyklista Peter Sagan prokazuje excelentní formu i na závodu Kolem Romandie, kde vyhrál hromadný dojezd první etapy a dostal se do čela průběžné klasifikace. Jeho týmový kolega z Liquigasu a obhájce prvenství Roman Kreuziger dojel v hlavním poli na 24. místě, celkově ztrácí ze sedmé pozice na Sagana 15 sekund. Další český jezdec František Raboň ze stáje Columbia měl v cíli bezmála čtvrthodinové manko a skončil mezi posledními.

Peter Sagan
Peter Sagan
Otevřít galerii
 • Peter Sagan zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1491/149022.jpg?1268243536
 • Roman Kreuziger autor: PETER DEJONG, zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/9/819.jpg?1199804320

Teprve dvacetiletý Sagan dal o sobě výrazně vědět v březnovém závodu Paříž-Nice, kde získal dvě etapová prvenství. Nyní přidal po úterním druhém místě v prologu další velký úspěch. V hromadném spurtu předčil druhého Itala Francesca Gavazziho a třetího Ira Nicolase Roche.

"Dnes jsem ve vítězství nevěřil. Byly tam tři těžké kopce a na tom prvním se mi nejelo dobře. Poslední ale už byl lepší a já věděl, že mě od žlutého trikotu dělí jediná sekunda. Tým věřil, že bych to mohl dokázat, a pomohl mi," radovala se vycházející cyklistická hvězda. "Lídrem je ale Roman Kreuziger, ten je v kopcích lepší," upozornil Sagan.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.