ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Dráhový cyklista Kadlec má z MS bronz v bodovacím závodu

Velikost textu:

Kodaň - Český dráhový cyklista Milan Kadlec vybojoval na mistrovství světa v Dánsku bronzovou medaili v bodovacím závodě na 40 km. Suverénně vyhrál obhájce titulu Australan Cameron Meyer, který nasbíral 70 bodů. Druhý byl Nizozemec Peter Schep s 33 body. Kadlec si připsal 27 bodů. Pro Kadlece je to v 35 letech první medaile na vrcholné světové akci. "Určitě jsem si tím splnil sen. Bylo to mé desáté mistrovství světa a několikrát jsme byl medaili blízko, včetně olympijských her. Konečně jsem se dočkal," řekl šťastný jezdec Dukly Praha.

Cyklista Milan Kadlec
Cyklista Milan Kadlec
Otevřít galerii
 • Cyklista Milan Kadlec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dráhová cyklistika zdroj: www.wikipedia.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/765/76438.jpg?1238271158

Kadlec odjížděl na šampionát jako největší česká naděje na medaili. Na úspěch si zadělal zhruba v polovině závodu, kdy vyprovokoval sólové úniky a získával postupně důležité body. 

V závěru však hrozilo, že mu po pátém, šestém a desátém místě z předchozích šampionátů medaile znovu unikne. Výrazně na něj totiž dotíral Brit Newton, který se v závěrečném kole mohl probojovat na třetí místo. Nakonec však ve spurtu získal jen bod a zůstal mimo stupně vítězů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.