ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Polští cyklokrosaři měli při triumfu na MS dopingový nález

Velikost textu:

Aigle (Švýcarsko) - Polští cyklokrosaři Pawel a Kacper Szczepaniakové, kteří v lednu triumfovali na mistrovství světa v závodě jezdců do 23 let, neprošli na šampionátu v Táboře dopingovou kontrolou. Mezinárodní cyklistická unie UCI oznámila, že oba měli pozitivní nález na krevní doping EPO. Vítězný Pawel i stříbrný medailista Kacper mají dočasně zastavenou závodní činnost, ovšem cyklokrosová sezona už skončila.

Pawel Szczepaniak
Pawel Szczepaniak
Otevřít galerii
 • Pawel Szczepaniak autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • EPO autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/356/35551.jpg?1218439004

Pokud se jejich dopingové provinění potvrdí, stane se mistrem světa do 23 let Francouz Arnaud Jouffrey. Na další medailové pozice by se posunuli Belgičan Tom Meeusen a Polák Marek Konwa.

Dvacetiletý Pawel Szczepaniak, jenž vyhrál závod v Táboře se suverénním náskokem 20 sekund na svého o rok mladšího sourozence, se stal čerstvou posilou belgické stáje Fidea, za kterou jezdí český mistr světa Zdeněk Štybar. Členem týmu je také Meeusen, který může z dopingové aféry polského soupeře vytěžit stříbro.

Během několika hodin vyšel najevo už třetí dopingový případ polského sportovce. Také běžkyně na lyžích Kornelia Marková měla na olympijských hrách ve Vancouveru pozitivní test na EPO.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.