ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Štybar chce na olympiádě v Londýně startovat jako biker

Velikost textu:
aktualizováno 4. 3. 2010 20:18

Stříbro - Start na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 je jedním z hlavních cílů cyklokrosového mistra světa Zdeňka Štybara. Nejlepší jezdec uplynulé sezony, v níž ovládl i Světový pohár, se chce na olympiádu probojovat v cross country horských kol. "Olympijské hry jsou můj cíl. Na silnici to není reálné, ale na horských kolech ta šance určitě je," řekl Štybar. K horským kolům si odskočil už v loňském roce, a dokonce startoval na mistrovství Evropy, kde závod nedokončil. Na domácím šampionátu dojel čtvrtý.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Slávek Růta, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/29/2849.jpg?1199461182
 • Zdeněk Štybar autor: Dvid Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1397/139632.jpg?1264951399

Horská kola s cyklokrosem celkem úspěšně kombinuje belgická hvězda Sven Nijs. Bývalý mistr světa získal loni na ME bronzovou medaili, na olympiádě v Pekingu skončil devátý.

Rozhodnu se pro stáj, která mi dá nejlepší podmínky, říká Štybar

Štybar nezavrhuje ani variantu, že by vyzkoušel závody na silnici. "Ta možnost je vždy, a pokud podepíšu novou smlouvu třeba se stájí ProTour, tak vzroste. Měl bych super silniční program, ale v první řadě tam budu určitě jako cyklokrosař," uvedl čtyřiadvacetiletý jezdec, který má do konce února 2011 smlouvu s belgickou stájí Fidea.

Po úspěšné sezoně dostal nabídky i z dalších týmů Sunweb, Quick Step a Lanbouwkredit. "Fidea mě pochopitelně chce udržet, ale musí se snažit vylepšit podmínky, jinak odejdu. Je jasné, že se rozhodnu pro stáj, která mi dá nejlepší podmínky. Není to jen o penězích, ale hodně také o programu," prohlásil Štybar s tím, že by novou smlouvu chtěl podepsat do měsíce.

Štybar přijel domů do Stříbra
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.