ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Štybar podlehl Nijsovi, v Superprestige se ale dotáhl na Alberta

Velikost textu:
aktualizováno 7. 2. 2010 17:39

Zonhoven (Belgie) - Cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar skončil v předposledním závodu Superprestige v belgickém Zonhovenu druhý za domácím Svenem Nijsem. Bodově se dotáhl na vedoucího Nielse Alberta, který dnes dojel pátý. O vítězi seriálu se rozhodne v závěrečném podniku 14. února ve Vorselaaru v Belgii.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar

Sedmý závod, kterému přihlížela i bývalá tenisová jednička Kim Clijstersová, byl velmi vyrovnaný. Na těžkém terénu, na němž museli jezdci překonávat několik dlouhých pískových sjezdů a výběhů, se nepodařilo nikomu z favoritů ujet.

V čele se vytvořila rychle desetičlenná skupina, z níž se pokusil ve druhém okruhu uniknout Štybar, ale dopadl stejně jako následně Belgičané Vantornout a Nijs. Po polovině závodu zůstala v čele pětice, na kterou se dotáhl veterán Vervecken.

Ujet se pak povedlo Vantornoutovi, který o náskok po pádu přišel, ale vzápětí ho znovu získal. Štybar se na něj dotáhl následován Nijsem. Bronzový medailista z MS v Táboře poté nastoupil a stejně jako v sobotu v Lille udržel minimální odstup před spurtujícím Štybarem. Český jezdec se tak opět nedočkal premiérového vítězství v duhovém trikotu mistra světa.

Sedmý závod Superprestige v Zonhovenu:

1. Nijs (Belg.), 2. Štybar (ČR), 3. Pauwels, 4. Vantornout, 5. Albert, 6. Vervecken (všichni Belg.), ... 10. Šimůnek, 13. Dlask (oba ČR).

Průběžné pořadí: 1. Štybar a Albert po 95, 3. Nijs 86, 4. Vantornout 78, 5. Pauwels 77, 6. Aernouts (Belg.) 61, ...9. Šimůnek 44, 18. Zlámalík (ČR) 7, 20. Dlask 3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.