ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Štybar půjde na start MS v Táboře jako světová jednička

Velikost textu:
aktualizováno 26. 1. 2010 17:55

Aigle (Švýcarsko) - Cyklokrosař Zdeněk Štybar se v neděli postaví na start mistrovství světa v Táboře jako světová jednička. Štybar udržel vedení v žebříčku před úřadujícím mistrem světa Nielsem Albertem z Belgie, před nímž vede o 90 bodů. Minulou neděli se český reprezentant stal celkovým vítězem Světového poháru. Žebříčku nicméně dominují belgičtí jezdci, vedle Alberta je jich v elitní desítce dalších pět. Radomíru Šimůnkovi patří jedenácté místo, v první dvacítce jsou ještě Martin Bína, Martin Zlámalík a Petr Dlask.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Slávek Růta, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/29/2849.jpg?1199461182
 • Zdeněk Štybar autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1345/134431.jpg?1262878000

Mezi ženami se nepovedlo Kateřině Hanušové-Nashové proniknout do první osmičky, což znamená, že v Táboře bude startovat z druhé řady. Na devátém místě ztrácí na osmou Sanne Cantovou z Belgie pouhých 20 bodů. 

V čele si prohodily pozice nizozemské cyklokrosařky. Na postu jedničky vystřídala obhájkyně zlata z MS Marianne Vosová vítězku Světového poháru Daphne van den Brandovou.

Pořadatele šampionátu trápí sníh

přehrát video
Pořadatelé MS zápasí s přívaly sněhu

V Táboře přes noc napadl sníh, který pokryl i závodní okruh. Zástupci Mezinárodní cyklistické unie (UCI) pak pořadatelům nekompromisně nařídili trať neprodleně upravit do odpovídajících parametrů. "Už tu udělali dost práce, aby se sněhu zbavili, ale v noci připadl nový, musí začít zase od nuly. Všichni jsou stále motivovaní, já ale doufám, že už sněžit nebude," řekl komisař UCI Peter van den Abeele.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.