ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Štybar opět králem českého cyklokrosu

Velikost textu:

Tábor - Mistrovství republiky v cyklokrosu vyhrál největší favorit Zdeněk Štybar. Na okruhu v Táboře, kde se za tři týdny uskuteční světový šampionát, si dnes dojel pro čtvrtý domácí titul. Druhý skončil jeho kolega z týmu Telenet Fidea Petr Dlask a třetí byl Martin Bína z Budvaru Tábor, který si tím zajistil i obhajobu prvenství v pohárovém seriálu Toi Toi Cup. Na náročnou, sněhem pokrytou trať celkem vyrazilo 39 českých jezdců a navíc devítka nejlepších domácích juniorů.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/613/61262.jpg?1231596631
 • Zdeněk Štybar autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1349/134881.jpg?1263046366

Největší favorité opanovali čelo závodu hned po startu. Tempo udávali Štybar a domácí Bína, za nimi jezdili Radomír Šimůnek, Dlask a v úvodu také Zdeněk Mlynář. Až z desáté pozice po nájezdu do terénu se kupředu posouval Martin Zlámalík.

Zdeněk Štybar

"Jsem strašně rád, že jsem titul obhájil, protože rád reprezentuji Českou republiku v Belgii a mohu vozit mistrovský trikot. I když to vítězství vypadalo jednoduše, tak tomu rozhodně nebylo, naopak to byl hodně těžký závod."

přehrát video
Štybar počtvrté vyhrál mistrovství republiky

Už v druhém kole ale ukázal záda všem soupeřům nejlepší český jezdec Štybar a zbytek závodu změnil ve své velké sólo. Po třech okruzích ze sedmi měl Štybar náskok téměř 40 sekund a o jeho prvenství nebylo pochyb. Za ním Dlask rychle dojel Šimůnka a posléze se vydal stíhat i druhého Bínu. V šestém kole bylo jeho úsilí korunováno úspěchem; táborského jezdce dojel, po pár stovkách metrů se mu dokonce vzdálil a s jistotou završil dvojnásobný úspěch stáje Telenet Fidea.

Naopak Šimůnek se psychicky zlomil a mistrovský závod dojel v tréninkovém tempu. V posledním kole dostihl Zlámalík i Bínu, takže o třetím místě se rozhodlo až ve spurtu. V něm svoji rychlost potvrdil Bína a uhájil alespoň bronz.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.