ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Štybar dojel v závodu Superprestige druhý za Albertem

Velikost textu:

Diegem (Belgie) - Český cyklokrosař Zdeněk Štybar dojel druhý v závodu Superprestige v belgickém Diegemu. V šestém podniku seriálu zvítězil úřadující mistr světa Niels Albert. Belgický favorit vede i průběžné pořadí, Štybar na něj ztrácí tři body. Na stupně vítězů je doprovodil vítěz sobotního závodu Světového poháru Kevin Pauwels z Belgie. Radomír Šimůnek obsadil desáté místo a Martin Zlámalík byl třináctý.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Slávek Růta, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/29/2849.jpg?1199461182
 • Cyklokros autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/149/14854.jpg?1206818692

Smůlu měl dosud vedoucí jezdec seriálu Belgičan Sven Nijs, který v minulém závodu vybojoval jubilejní padesáté prvenství v Superprestige. Ještě dvě kola před koncem byl na třetím místě za Albertem a Štybarem, ale po pádu a problému s kolem jej do cíle přinesl na zádech a ze závodu odstoupil.

Vicemistr světa Štybar potvrdil, že sobotní výpadek byl ojedinělý. V závodu Světového poháru v Heusden-Zolderu skončil až šestý. V Diegemu dlouho bojoval o prvenství s Albertem, ale v závěru po zaváhání ztratil kontakt a Belgičan si dojel pro jasné prvenství.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.