ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Armstrong za dva roky definitivně skončí

Velikost textu:

Milán - Legendární americký cyklista Lance Armstrong chce jezdit ještě dva roky, pak nadobro skončí. Jeho hlavním snem je zisk osmého prvenství z Tour de France. Slavný cyklista dále oznámil, že končí s uveřejňování výsledků vlastních dopingových zkoušek, neboť pouze vyvolávají spekulace a dopingoví komisaři jej stejně pravidelně testují. Prohlásil to v rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport.

Lance Armstrong
Lance Armstrong
Otevřít galerii
 • Lance Armstrong zdroj: wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/400/39954.jpg?1220905817
 • Lance Armstrong zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Osmatřicetiletý cyklista se vrátil do profesionálního pelotonu v lednu po třech a půl letech. Po sezoně skončil v Astaně a založil si vlastní stáj RadioShack, kam přetáhl většinu jezdců včetně manažera Johana Bruyneela. "Ten tým ale nebyl postaven pro mě. Je mi už 38, naším cílem je jít dál než Armstrong," upozornil.

Pro příští dva roky je jeho hlavním hnacím motorem snaha získat osmý titul z Tour. Jeho hlavním konkurentem bude obhájce prvenství Alberto Contador, který jako jeden z mála v Astaně zůstal. "Alberto je neuvěřitelný talent. Bude to těžké, ne-li nemožné ho porazit. Ale uvidíme," zhodnotil své šance Armstrong.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.