ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Štybar v Belgii vybojoval své druhé prvenství v závodech SP

Velikost textu:

Koksijde (Belgie) - Český cyklokrosař Zdeněk Štybar vyhrál po dvou letech závod Světového poháru. Na nejvyšší stupeň vystoupil v belgickém Koksijde. Ve spurtu zdolal domácí jezdce Svena Nijse a Klaase Vantornouta. Pro Štybara to bylo páté vítězství v sezoně: dvě vybojoval v Českém poháru, minulý týden uspěl při závodech seriálů GVA a Superprestige. Štybar v této sezoně při závodech SP ještě nechyběl na stupních vítězů. V italském Trevisu a francouzském Nommay dojel druhý, v Plzni třetí. Naopak vítěz všech předchozích závodů SP Niels Albert z Belgie se tentokrát musel spokojit s čtvrtým místem. I tak ale udržel vedení v průběžné klasifikaci, před Štybarem má náskok 15 bodů.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/905/90497.jpg?1244057328
 • Zdeněk Štybar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/101/10094.jpg?1204052141

Štybar, který závod SP poprvé vyhrál předloni rovněž v Belgii, potvrdil skvělou formu z posledních dnů. Český cyklista vyzkoušel pozornost soupeřů už v druhém kole. "Ujel jim, ale zbytečně neplýtval silami a nechal se dojet. Potom situaci kontroloval. Když nastoupil Nijs nebo Albert, tak si je sjel okamžitě, ostatní nechal chvíli v naději, ale moc velký náskok jim nedopřál," dodal k průběhu závodu reprezentační kouč Petr Klouček.

Do cílové rovinky vjelo společně pět jezdců, vedle medailistů ještě Albert a Mourey z Francie. Štybar do ní najel na vedoucí pozici, ale k finiši nasadil jako první Vantornout. Český závodník dokázal kontrovat, ale i za ním jedoucí Nijs v posledních metrech zrychlil a Štybar uhájil prvenství jen o centimetry.

Po startu nějaký čas vedl Kamil Ausbuher, ale pak se začal propadat. Do poloviny závodu se držel také Martin Bína, ani on však nasazené tempo nevydržel a nakonec dojel až v třetí desítce. Radomír Šimůnek skončil jedenáctý, do první dvacítky se ještě vešli Petr Dlask a Martin Zlámalík.

Cyklistický peloton
Cyklistický peloton
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.