ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Cyklokrosař Štybar vyhrál závod Superprestige

Velikost textu:

Hamme-Zogge (Belgie) - Český cyklokrosař Zdeněk Štybar vyhrál čtvrtý závod série Superprestige v belgickém Hamme-Zogge. Dvojnásobný vicemistr světa si tak připsal druhé vítězství během víkendu, v sobotu zaznamenal svůj první triumf na mezinárodní scéně v sezoně v Hasseltu. Druhý dojel domácí Sven Nijs, který se tak dostal na první příčku v celém seriálu.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/905/90497.jpg?1244057328
 • Cyklokros autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/149/14854.jpg?1206818692

Třiadvacetiletý Štybar stejně jako v sobotu uspěl v závěrečném spurtu vedoucí skupiny, poté co téměř celé poslední kolo táhl své tři belgické kolegy z úniku. Krátce před koncem ještě v terénu nejlepšího českého cyklokrosaře předstihl domácí Sven Nijs, nicméně Štybar se na silnici dostal opět do vedení a cílem projel s rukama nad hlavou jako první.

"Byl to prostě snový víkend. Po vítězství v GVA Trophy v Hasseltu jsem další výhru opravdu nečekal," řekl belgické televizi Štybar, jenž do soboty sbíral v této sezoně na mezinárodní scéně "pouze" druhá a třetí místa. "Cítil jsem se dnes dobře. Ušetřil jsem si síly na poslední kolo a znovu jsem udeřil. Dnes to s týmem pořádně oslavíme na útraty našeho manažera," dodal člen belgické stáje Fidea.

Třetí pozici obsadil Klaas Vantornout před mistrem světa a suverénem úvodu sezony Nielsem Albertem. Ten neudržel drtivé Štybarovo tempo v posledním kole, z vedoucí skupiny odpadl a skončil čtvrtý. Ztratil tak vedení v seriálu Superprestige, v němž se před něj se stejným ziskem 56 bodů dostal Nijs. Štybar je třetí o pouhý bod za belgickým duem.

Spolu se Štybarem narušil hegemonii domácích jezdců v elitní desítce ještě Radomír Šimůnek, jenž byl sedmý. Petr Dlask obsadil 16. příčku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.