ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Cyklokrosař Bína vyhrál už třetí závod Českého poháru

Velikost textu:
aktualizováno 17. 11. 2009 19:46

Holé Vrchy - Už třetí prvenství vybojoval v šestém závodu Českého poháru cyklokrosařů Martin Bína. Jezdec Budvaru Tábor vyhrál na okruhu na Holých Vrších u Mladé Boleslavi s velkým náskokem jedné minuty a 20 sekund před Jaroslavem Kulhavým, třetí dojel Ondřej Bambula. Bína vede suverénně i průběžné pořadí Toi Toi Cupu.

Martin Bína
Martin Bína
Otevřít galerii
 • Martin Bína autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vyhlášení šestého závodu Toi Toi cupu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Tradičně náročný okruh se značným převýšením byl díky dešti navíc rozbahněný, takže závodníci museli v prudkých stoupáních hodně běhat. Od začátku se v čele usadil Bína a za ním se vytvořila skupina Bambula, Kulhavý, Petr Dlask a Kamil Ausbuher. Ve druhém kole měl defekt Bambula, ale pokračoval na prázdném kole a na soupeře nic neztratil.

Větší smůlu měl o kolo později Dlask. Po defektu se totiž propadl až na sedmé místo a nejlepší musel stíhat. V úvodu čtvrtého z devíti kol měl Bína už dvacetisekundový náskok před dvojicí Bambula, Kulhavý. V šestém okruhu Bínovi spadl řetěz a později vedoucí muž závodu upadl. Toho využil biker Kulhavý, který se na Bínu dotáhl.

přehrát video
Reportáž Jířího Kalemby

I on však doplatil na záludnosti tratě a skončil na zemi. Bína se mu vzdálil a nakonec si dojel pro jasné prvenství. Na Kulhavého útočil v závěru ještě Bambula, ale síly na předjetí již neměl.

"Bylo to hodně těžké, i když to tak nevypadalo. Hlavně to převýšení dalo zabrat, ale jelo se mi dobře," okomentoval průběh závodu Bína, který šel na start s nejistotou. "Minulý týden jsem absolvoval tvrdé soustředění a nevěděl jsem, co to se mnou udělá. Čekal jsem, že budu unavený, ale šlo to dobře. Jel jsem si své tempo," uvedl. Překonal i krizi v polovině závodu. "Spadl mi řetěz, měl jsem pád a dojel mě Kulhavý. Pak jsem mu ale zase odjel."

Výsledky šestého závodu Toi Toi cupu:

1. Bína (Budvar Tábor) 1:00:56, 2. Kulhavý (Rubena-Specialized) -1:20, 3. Bambula (Budvar Tábor) -1:40, 4. Dlask (Fidea) -2:23, 5. Škarnitzl (Dimp Giant) -2:32, 6. Ausbuher (Prodoli) -2:45.

Průběžné pořadí po šesti závodech: 1. Bína 280 bodů, 2. Dlask 215, 3. Bambula 179, 4. Zlámalík (Auto Volvo Hase) 175, 5. Mlynář (Max Cursor) 154.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.