ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Cyklokrosař Zdeněk Štybar dojel v Belgii druhý

Velikost textu:
aktualizováno 1. 11. 2009 18:54

Hoogstraten (Belgie) - Zdeněk Štybar obsadil druhé místo v druhém závodu cyklokrosového seriálu Superprestige, který se dnes jel výjimečně jako vyvrcholení evropského šampionátu v belgickém Hoogstratenu. Zvítězil domácí Niels Albert, na třetím místě projel cílem další belgický reprezentant Sven Nijs. Další český jezdec Radomír Šimůnek dojel sedmý. 

Cyklokrosař Zdeněk Štybar
Cyklokrosař Zdeněk Štybar

Albert, který vyhrál i dva úvodní závody Světového poháru, zaútočil hned v prvním kole a soupeřům odjel. Na druhé místo se posunul Štybar a toto pořadí vydrželo až do cíle. Vítěz prvního dílu Superprestige Nijs sice hůře odstartoval, ale rychle se propracoval na bronzový stupeň. 

"Albert odjel hned po startu a rychle jsme museli měnit kola s hrubšími galuskami, protože začalo pršet. Albert získal pár sekund náskoku, celý závod se to pohybovalo mezi pěti až desíti," popisoval po závodě Štybar. Další český jezdec Radomír Šimůnek v Hoogstratenu jednu chvíli jezdil i na třetí pozici, nakonec mezi světovou elitou obsadil sedmé místo. 

Výsledky druhého závodu série Superprestige:

1. Albert (Belg.) 1:03:36, 2. Štybar (ČR) -16, 3. Nijs -1:12, 4. Pauwels -1:28, 5. Vantornout (všichni Belg.) -1:48, 6. De Knegt (Niz.) -1:58, 7. Šimůnek -2:22, ...15. Zlámalík (oba ČR) -3:23.

Z evropského šampionátu se Češi vrací bez medaile

Samotné mistrovství Evropy už tolik radosti českým barvám nepřineslo. V belgickém Hoogstratenu dosáhla nejlepšího umístění Kateřina Hanušová-Nashová, která obhajovala bronzovou medaili z loňského roku, ale dnes se musela spokojit se čtvrtým místem. Pavla Havlíková skončila pátá, zlato vybojovala suverénní Nizozemka Marianne Vosová.

Právě k závodu žen vzhlížel reprezentační kouč Petr Klouček s největšími nadějemi. Hanušovou-Nashovou však po příletu z USA do Česka postihla viróza, brala antibiotika, a to se na jejím výkonu negativně projevilo. Vosová hned v prvním kole všem soupeřkám unikla a po zlatu ze světových šampionátů v letech 2006 a 2009 si dojela pro další nejcennější medaili. Obě Češky sice v druhé polovině závodu bojovaly o druhé místo, nakonec ale nestačily na další Nizozemku Van den Brandovou a Britku Wymanovou.

Neuspěli čeští junioři ani muži do 23 let. Junior Matěj Lasák obsadil osmé místo, hned za ním dojel Michael Boroš. V závodě mužů do 23 let dojel nejlepší z českých krosařů Jiří Polnický dokonce až na 17. místě, ze zlata se radoval slovenský jezdec Robert Gavenda.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.