ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Machačová i Kozlíková dojely na SP ve scratchi v elitní desítce

Velikost textu:

Manchester - České reprezentantky v dráhové cyklistice Jarmila Machačová a Lada Kozlíková se v úvodním závodu Světového poháru v Manchesteru prosadily na bodovaná místa. Ve scratchi dojela Machačová šestá a Kozlíková obsadila sedmou pozici. Pro jeden bod za desáté místo si dojel Milan Kadlec v bodovacím závodu. Machačové se podařilo spolu s další pěticí závodnic získat kolo náskoku. "V úniku ale byla nejaktivnější, ostatní se za ní prakticky jen vezly. Přestože byla asi dnes nejlepší, tak jí síly chyběly na závěrečný spurt," řekl šéf dráhové komise Českého svazu cyklistiky Jan Kopač.

Jarmila Machačová
Jarmila Machačová
Otevřít galerii
 • Jarmila Machačová zdroj: wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/626/62562.jpg?1232201017
 • Lada Kozlíková autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/363/36296.jpg?1218804376

Velmi dobře zajela i Kozlíková, která sice v úniku chyběla, ale v závěrečném spurtu byla ze všech startujících nejrychlejší. 

Smůlu měl mistr Evropy ze sprinterského omnia Denis Špička. V prvním kole keirinu skončil těsně třetí, tedy na prvním nepostupovém místě, a v opravě spadl. K zemi jej poslal Francouz Adrien Doucet.

Ve stíhacím závodu na čtyři kilometry dominoval Brit Geraint Thomas. V kvalifikaci zajel čas 4:15,015, o dvě sekundy rychlejší než Dominique Cornu z Belgie. Ve finálové jízdě pak svého belgického soupeře po třech čtvrtinách závodu dostihl. 

V bodovacím závodu si vedl nejlépe domácí cyklista Chris Newton, v keirinu pak jeho krajan Chris Hoy. Mezi muži se tak dnes na počest vítězů hrála výhradně britská hymna.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.