ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Kreuziger završil sezonu čtvrtým místem v Mexiku

Velikost textu:

Cancún (Mexiko) - Čtvrtým místem v mexickém Cancúnu udělal cyklista Roman Kreuziger tečku za letošní úspěšnou sezonou. V závodu na 45 kilometrů českého jezdce předstihla pouze trojice španělských hvězd v čele s dvojnásobným šampionem Tour de France Albertem Contadorem. Za ním skončili vítěz Vuelty Alejandro Valverde a trojnásobný světový šampion Oscar Freire. "Musím říct, že se jelo hodně ostře. Průměr byl 45 kilometrů v hodině, takže jsme si docela zazávodili," uvedl Kreuziger.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
Otevřít galerii
 • Roman Kreuziger zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1119/111839.jpg?1253204000
 • Roman Kreuziger autor: PETER DEJONG, zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/9/819.jpg?1199804320

Ještě před tím absolvovali cyklisté časovku, kterou vyhrál Contador. V kritériu startovalo 65 závodníků, z toho 45 domácích jezdců. Mezi Kreuzigrovými soupeři byl například i Dán Michael Rasmussen, který se v létě vrátil k cyklistice po dvouletém trestu za doping. 

Třiadvacetiletý český jezdec strávil v Cancúnu týden a poznal i řadu atrakcí, které mexické letovisko nabízí. Proháněl se na vodních skútrech, prohlédl si mayské pyramidy Chichen Itza a zaplaval si s delfíny. "V moři mě jednou lehce spálila medúza, ale naštěstí to nebylo nijak vážné," uvedl devátý muž letošní Tour de France.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.