ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Cyklisté Špička a Hačecký s Dostálem získali na ME dráhařů zlato

Velikost textu:

Gent (Belgie) - Čeští jezdci vybojovali na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Gentu dvě zlaté medaile. Ve sprinterském omniu kategorie elite dnes dominoval Denis Špička, bodovací závod dvojic jezdců do 23 let vyhráli Jan Dostál s Vojtěchem Hačeckým. Především Špičkovo zlato bylo pro českou výpravu opravdu nečekaným úspěchem.

Dráhová cyklistika
Dráhová cyklistika

V sobotu nejprve český sprinter skončil čtvrtý v závodě na letmých 200 metrů, ve vylučovacím závodě dojel na druhém místě a na závěr vybojoval prvenství v keirinu. Mezi nejlepší dvanáctkou jezdců dominoval i v dnešním závěrečném sprintu a mohl oslavit svůj největší úspěch v kariéře. Dosud měl Špička ve své sbírce z ME tři bronzy z keirinu - dva vybojoval jako junior, třetí v kategorii do 23 let.

Nesmírně dramatický byl bodovací závod dvojic jezdců do 23 let. Druhá česká dvojice Martin Hačecký s Jiřím Barešem nepostoupila do finále, a tak nakonec zlatí jezdci museli čelit přesile soupeřů. Ale vyrovnali se s tím skvěle. Vojtěch Hačecký dokázal diktovat tempo závodu a Dostál vynikal v bodovaných spurtech. V závěru ale mladí Češi museli čelit ataku soupeřů; v čele průběžného pořadí měli sice čtyřbodový náskok, ale obě ruské dvojice byly v úniku. Nakonec ale český pár zlato uhájil. Po dvou čtvrtých místech bratrů Hačeckých v minulých letech tak jezdci Dukly Praha dosáhli na nejvyšší stupeň.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.