ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Cyklistka Kozlíková získala na mistrovství republiky pět titulů

Velikost textu:

Praha - Lada Kozlíková opanovala v pražském Motole domácí šampionát v dráhové cyklistice a vyhrála pět ze šesti disciplín. Na předchozí vítězství v závodech na 500 metrů s pevným startem, ve sprintu a stíhačce na tři kilometry dnes jezdkyně Dukly Praha navázala tituly v bodovačce a týmovém sprintu. V něm byla její kolegyní Jarmila Machačová, jež Kozlíkovou připravila o stoprocentní bilanci sobotním vítězstvím ve scratchi.

Lada Kozlíková
Lada Kozlíková
Otevřít galerii
 • Lada Kozlíková autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dráhová cyklistika zdroj: www.wikipedia.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kozlíková se vrátila vítězně do sedla po operaci kolena, kterou absolvovala v létě. "Jsem ráda, že jsem se dokázala vrátit v takové formě. Nevěděla jsem, jak na tom po operaci budu. Jelo se mi dobře, i když vrchol formy by měl přijít za týden na evropském šampionátu," řekla Kozlíková, jejíž celková sbírka zlatých mistrovských medailí čítá nyní 45 kusů.

Mužskému programu dominoval její oddílový kolega Martin Bláha. Po titulech ve stíhacím závodu na čtyři kilometry a scratchi vyhrál i bodovací závod. V něm svedl vyrovnanou bitvu s dalším jezdcem pražské Dukly Milanem Kadlecem a oba nasbírali shodně 55 bodů. O prvenství Bláhy rozhodlo to, že v posledním bodovacím spurtu skončil před svým soupeřem. Bronz vybojoval obhájce Vojtěch Hačecký jezdící rovněž v barvách Dukly Praha.

"Tři tituly, tak na to jsem nemyslel. Dobře jsem zajel stíhačku, nejvíc jsem si ale věřil ve scratchi. Zlato z bodovačky jaksi vyplynulo z formy," řekl Bláha, který na evropském šampionátu v Gentu v Belgii pojede bodovací závod dvojic spolu s Jiřím Hohmannem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.